Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 17d. 15:33 , Atnaujinta: 2019 kovo 17d. 17:27

Pagėgių savivaldybėje policija sulaikė kandidato į merus V.Bendaravičiaus brolio žmoną ir dukrą

Vaidas Bendaravičius
Asmeninio archyvo nuotr. / Vaidas Bendaravičius

Kovoje dėl Pagėgių savivaldybės mero posto – policijos įtarimai dėl balsų pirkimo. Pranešama, kad sulaikytos kandidato į merus Vaido Bendaravičiaus brolio žmona ir dukra. Pats V.Bendaravičius teigė apie brolio žmonos ir dukros sulaikymą negirdėjęs. Anot policijos, kol kas informacija dėl balsų pirkimo nepasitvirtino.

Sekmadienį policijoje buvo gautas pranešimas, kad Žukų kaime (Pagėgių sav.) prie parduotuvės galimai perkami balsai.

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis 15min pranešė, kad po minėto pranešimo Į Tauragės apskrities policiją pristatyti 2 vyrai, 2 moterys. „Šiuo metu pareigūnai aiškinasi aplinkybes“, – teigė R.Matonis. Už kurį kandidatą, galimai perkant balsus, buvo agituojama balsuoti, kol kas nedetalizuojama.

Į komisariatą pristatyti 4 asmenys apklausti, informacija dėl balsų pirkimo bent kol kas nepasitvirtino.

Vis dėlto Policijos atstovas netrukus 15min papildomai informavo, kad dėl šio įvykio į komisariatą pristatyti 4 asmenys jau apklausti liudytojais ir iškart paleisti. Bent kol kas informacija dėl balsų pirkimo nepasitvirtino.

Dėl šio sulaikymo į 15min redakciją anonimiškai kreipėsi ir viena skaitytoja. Laiške situacijos vaizdą ji pateikė savo akimis.

„Šiandien vyksta metų rinkimai, o Pagėgių savivaldybėje, Žukų kaime – absurdiškos situacijos. Policija sulaikė dvi moteris (dukrą 18 metų ir mamą 39 metų) vien dėl to, kad važiuodamos balsuoti pavežė neįgalų kaimyną, kuris sunkiai vaikšto, tuo pačiu sutiko vyrą, kuris kelis kilometrus pėsčiomis ėjo ir pavežė iki balsavimo.

Grįžtančias jas sustabdė policija ir visus sulaikė. Negalime nieko sužinoti.

Tik tai, kad visi yra uždaryti. Esmė tame, kad jos yra kandidato į Pagėgių savivaldybės merus Vaido Bendaravičiaus brolio žmona ir dukra.

Tad kandidato Edgaro Kuturio savanoriai viską skundžią policijai. Nors realaus pagrindo nėra. Taip išeina, kad neįgalaus žmogaus ir kito žmogaus einančio kelis kilometrus, pro šalį važiuojant pavežti negali. Kur logika? Už ką yra sulaikytos moterys? Už tai, kad V.Bendaravičiaus giminės yra?“, – retoriškai klausia 15min skaitytoja.

Suprasti akimirksniu

  • Vaidas Bendaravičius – partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatas į Pagėgių savivaldybės tarybos narius-merus.
  • Edgaras Kuturys – visuomeninio rinkimų komiteto „E.Kuturio komanda „Už permainas Pagėgių krašte“ kandidatas į Pagėgių savivaldybės tarybos narius-merus.
Asmeninio arhyvo nuotr./Edgaras Kuturys
Asmeninio arhyvo nuotr./Edgaras Kuturys

Kol šios aplinkybės Pagėgių savivaldybėje dar tiriamos, Policijos departamentas pateikia ir naujausią, iki 15 val. sukauptą informaciją apie pažeidimus šiandienos rinkimuose.

15min susisiekus su V.Bendaravičiumi, jis teigė apie minimus įvykius negirdėjęs, klausė, už ką galėjo sulaikyti jo brolio žmoną ir dukrą.

„O tai kaimyno pavežti negalima? Kur tai yra parašyta? Matai, aš nieko nežinau, niekas man neskambino, nesakė nieko, reikia pasidomėti. Nemanau, kad yra kažkokia problema pavežti kaimyną, ir dar neįgalų“, – sakė V.Bendaravičius ir pridūrė matąs pažeidimų riziką tik tuo atveju, „jei važiuojama per kaimą ir renkami žmonės“.

Iki 15 val. policija gavo 72 pranešimus apie galimus rinkimų pažeidimus, pradėti 2 ikiteisminiai tyrimai, surašyti 4 ANK protokolai.

Daugiausiai pranešimų gaunama iš Alytaus (32) ir Tauragės (17) apskričių, mažiausiai – iš Kauno, Klaipėdos ir Telšių apskričių. Kai kurie pranešimai vertinami, tikslinamos aplinkybės, įvertinus jas gali būti pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Dar sykį informacija atnaujinta sekmadienį pavakarę. Nuo 2019 m. kovo 13 d. 7.00 val. iki kovo 17 d. 17 val. policija gavo 88 pranešimus apie galimus pažeidimus, susijusius su rinkimais, skelbia policija. Per šį laikotarpį pradėti tie patys minėti 2 ikiteisminiai tyrimai.

Visoje šalyje dirba gausios policijos pajėgos, tad policija ragina gyventojus, pastebėjus galimus pažeidimus, nedelsiant skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112, ragina pareigūnai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

01:50
03:26
01:09

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min