Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pagunda padirbėti kontrabandinių cigarečių kroviku kainavo nemažą piniginę baudą

Iš viso įvykio vietoje muitinės kriminalistai surado 142 dėžes nelegalių rūkalų.
MKT nuotr. / Iš viso įvykio vietoje muitinės kriminalistai surado 142 dėžes nelegalių rūkalų.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdos apygardos teismas skyrė nemenką piniginę baudą kontrabandininkui. Jam teks sumokėti 19 500 Lt.

Tauragiškį G.S. drauge su bendrininkais perkraunant kontrabandinių cigarečių dėžes 2010 m. spalio 2 d. sulaikė Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai.

Teismo sprendimu konfiskuoti ir abu automobiliai, iš kurių buvo perkraunami nelegalūs rūkalai. Pareigūnai buvo gavę informacijos, kad Tauragės rajono Taurų kaime esančiame autoservise galimai sandėliuojama cigarečių kontrabanda. Muitinės kriminalistai patikrino minėtą pastatą.

Ten jie užklupo visą trijulę perkrovinėjant cigarečių dėžes iš mikroautobuso „Renault Master“ į „Volkswagen Caravelle“.

Iš viso įvykio vietoje muitinės kriminalistai surado 142 dėžes (71 tūkst. pakelių) nelegalių rūkalų „Jin Ling“ su rusiškomis banderolėmis. Sulaikytos cigarečių kontrabandos vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 464 tūkst. Lt.

Visi trys vyriškiai buvo sulaikyti dviem paroms. Tęsiant tyrimą dėl šio įvykio tą pačią dieną Tauragėje buvo sulaikytas ir šio miesto gyventojas A.M.

Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį vienam iš sulaikytųjų – G.S. Dėl likusių asmenų ikiteisminis tyrimas išskirtas į atskirą tyrimą.

G.S. buvo kaltinamas neteisėtu disponavimu akcizais apmokestinamomis prekėmis.

Anot G.S., aukščiau minėtoje įmonėje dirbusio vadybininku, 2010 m. spalį nepažįstamas vyriškis pasiūlė jam „užsidirbti“ perkraunant kontrabandines cigaretes. Už darbą jam žadėjo 1 500 Lt.

Kaltinamasis sutiko padirbėti ne tik kroviku, bet ir vairuotoju: į autoserviso kiemą jis atvažiavo cigarečių prikimštu „Renault Master“, o vėliau ten pat atvažiavo jau su „Volkswagen Caravelle“, į kurią ir ėmėsi perkrauti nelegalius rūkalus.

G.S. teismui sakėsi darbavęsis vienas, jis pripažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi, prašė skirti mažesnę baudą, nes jo vaidmuo padarant šį nusikaltimą buvo antraeilis, be to, jis išlaiko mažametį vaiką.

Tačiau buvo ir sunkinančių aplinkybių – kaltinamasis nusikaltimą padarė su bendrininkų grupe.

Todėl teismas, atsižvelgęs į kaltinamojo padarytos nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnį, motyvus ir kaltės formą, nusprendė, jog bausmės tikslai bus pasiekti, skyrus 150 MGL (19 500 Lt ) baudą.

Taip pat nuspręsta konfiskuoti abu automobilius.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min