Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Painūs turto sandoriai nepadėjo kauniečiui išsisukti nuo beveik milijono mokesčių valstybei

Gali atidėti mokesčius.
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Kaunietis valstybei liko skolingas beveik 1 mln. litų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Įvairias finansines operacijas, turto perpardavimą, perdovanojimą ir nuomą vykdęs kaunietis į valstybės biudžetą privalės sumokėti beveik 1 milijoną litų nesumokėtų mokesčių.

Kaip pranešė Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Kauno AVMI), apsukrus verslininkas atstovavo vieną Šveicarijos įmonę Lietuvoje. Jam buvo suteikti įgaliojimai valdyti ir kontroliuoti visą mūsų šalyje esantį kompanijos turtą. Tačiau lietuvis ne tik vykdė individualią nekilnojamojo turto pardavimo veiklą nemokėdamas mokesčių, bet ir gavo iš užsienio firmos pajamų, kurios taip pat nebuvo apmokestintos. Mokestinė ginčų komisija jau patvirtino Kauno AVMI priskaičiuotas sumas.

Tyrimo metu išsiaiškinta, kad kaunietis 2003–2006 metais Palangoje įsigijo tris žemės sklypus ir tris komercinės paskirties statinius už daugiau nei 300 tūkst. Lt. Siekiant išvengti mokesčių ir dirbtinai padidinti įsigyto turto vertę buvo imtasi įvairių ūkinių operacijų. Vieną ūkio paskirties pastatą jis pardavė penkiems asmenims. Kitą dieną po to, kai pirkėjai atkūrė nuosavybės teises į prie pastato esančią žemę, jį perpirko turtą pardavusio kauniečio sūnus. Jis su žmona įformino dalybų sutartį, pagal kurią pasidalijo jungtinės nuosavybės teise pirktą minėtą nekilnojamąjį turtą bei žemę. Vėliau sutuoktinė savo turto dalį padovanojo vyrui, o šis – savo tėvui. Tarp sutuoktinių dovanoto turto vertė siekė beveik 400 tūkst., o dovanojant tėvui ji išaugo iki 1 mln. 530 tūkst. Lt. (dovanojimo sutartyje nurodyta vidutinė rinkos vertė – 1mln. 823 tūkst. Lt.). Vėliau, suformavęs vieną komerciškai patrauklų sklypą su prieš tai pirktais dviem žemės plotais, kaunietis turtą pardavė beveik už 3 mln. litų.

Sudarė ir daugiau neteisėtų sandorių

Atlikę patikrinimą Kauno AVMI darbuotojai konstatavo, kad dovanojimo sandorių aplinkybės buvo iškreiptos, nes mokestinės naudos. Be to, patikrinimo metu nustatyta, kad kaunietis 2001 m. pirko 35 arus žemės už 6 tūkst. Lt viename Panevėžio rajono kaime, o 2005 m. toje pačioje vietovėje iš bankrutavusios bendrovės įsigijo degalinę su kolonėlėmis sumokėdamas 20 tūkst. Lt. Šį turtą jis išnuomojo kitai bendrovei. Nekilnojamojo turto nuomos sutartyje buvo nurodyta, jog pasibaigus nuomos sutarčiai, jeigu nuomininkas sumoka nuomotojui visą nuomos kainą 200 tūkst. Lt, turtas bus perduotas nuomininko nuosavybėn. Atlikdama patikrinimą Kauno AVMI išsiaiškino, jog turtas buvo įsigytas vykdyti verslo ūkinę veiklą ir naudojamas pajamoms uždirbti, o jos vykdytojas siekė gauti ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį, vadinasi privalėjo mokėti ne tik pridėtinės vertės, bet ir valstybinio socialinio draudimo mokesčius. Tačiau to nedarė.

Inspektoriai taip pat nustatė, kad kaunietis pagal Šveicarijos įmonės įgaliojimus sudarinėjo sutartis su ūkio subjektais, kompanijos vardu pirko nekilnojamąjį turtą, vykdė trišalius apmokėjimus, pasirašydavo atsiskaitymo dokumentus. Atlikus operatyvius patikrinimus ir piniginių lėšų judėjimo analizę trijose įmonėse, kuriose jis dirbo, pasirodė, kad vyras neturi jokių dokumentų dėl iš Šveicarijos gautų beveik 489 tūkst. Lt panaudojimo kompanijos naudai. Įvertinusi iš trečiųjų asmenų surinktą informaciją mokesčių inspekcija šias pinigų sumas pripažino iš užsienio įmonės gautomis kitomis su darbo santykiais nesusijusiomis pajamomis ir jas apmokestino.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min