Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 22d. 09:42

Pajūryje sulaikyti nusikalstamos grupės atstovai turėjo ginklų ir narkotikų

Pajūryje sulaikyta nusikaltėlių grupuotė
Klaipėdos apskrities VPK nuotr. / Pajūryje sulaikyta nusikaltėlių grupuotė

Prieš metus Kretingoje aptiktas sužalotas jaunas vyras pareigūnams tapo raktu, padėjusiu demaskuoti nusikalstamą grupuotę, turėjusią ginklų bei narkotinių medžiagų.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) pareigūnai sulaikė penkis Kauno apskrities gyventojus, įtariamus 2015 m. rudenį susidorojus su palangiškiu, siejamu su organizuotu nusikalstamumu.

Įtariamieji nustatyti ir sulaikyti Klaipėdos policijos pareigūnams bendradarbiaujant su Lietuvos kriminalinės policijos biuru ir Kauno apskrities VPK.

VIDEO: Klaipėdoje sulaikyti ginklais ir narkotikais apsirūpinusios gaujos atstovai

Palangiškiui buvo sulaužyti kaulai

2015 m. spalio mėn. pabaigoje vakare į Kretingos ligoninę buvo atvežtas 1977 metais gimęs Palangos miesto gyventojas. Medikai nukentėjusiajam nustatė daugybinius galvos ir pilvo sumušimus, smegenų sukrėtimą, piršto, delnakaulio, alkūnės bei kojos abiejų kulkšnelių lūžimus.

Klaipėdos apskrities VPK nuotr./Pajūryje sulaikytas nusikaltėlių grupuotė
Klaipėdos apskrities VPK nuotr./Pajūryje sulaikytas nusikaltėlių grupuotė

Kretingos rajono policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurį jau kitą dieną perėmė KPONTV tyrėjai. Šį policijos ir prokuratūros sprendimą iš dalies lėmė ir pačios aukos asmenybė.

2009 m. Klaipėdos apygardos teismas už kūno sužalojimą iš chuliganiškų paskatų ir turto prievartavimą palangiškį nuteisė 6 m. laisvės atėmimo bausme. 2013 m. asmuo buvo lygtinai paleistas iš pataisos namų, o 2015 m. jam prieš laiką buvo nutraukta probacijos tarnybos priežiūra.

Pėdsakai nuvedė prie grupuotės

Dėl sunkaus rezonansinio nusikaltimo uostamiesčio teisėsaugininkai atliko didelio masto kompleksinius tyrimo veiksmus ir nustatė įtariamuosius. Nustatytas ir galimas susidorojimo su nukentėjusiuoju motyvas – tai jo paties ir bendrininkų galima nusikalstama veika bei tarpusavio santykių aiškinimasis.

Nukentėjusysis buvo pakviestas į susitikimą Palangoje, kur jo jau laukė iš Kauno atvykę asmenys. Auka žalota ir kankinta, taip pat pagrobtas nukentėjusiojo žmonos vardu užregistruotas automobilis. Po pusantros valandos palangiškis nuvežtas ir paliktas Kretingoje.

Įtariant, kad kaltininkai gali būti ginkluoti, pasitelkti Lietuvos policijos Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovotojai. Įtariamieji sulaikyti 2016 m. rugsėjo viduryje – kratų pas juos metu aptikti šaunamieji ginklai, šaudmenys, įtariama psichotropinės medžiagos bei kiti įkalčiai.

Klaipėdos apskrities VPK nuotr./Pajūryje sulaikytas nusikaltėlių grupuotė
Klaipėdos apskrities VPK nuotr./Pajūryje sulaikytas nusikaltėlių grupuotė

Penkiems asmenims pareikšti įtarimai dėl organizuotoje grupėje padaryto kūno sužalojimo, neteisėto laisvės atėmimo, plėšimo bei kitų nusikaltimų. Teismo sprendimu jiems paskirta kardomoji priemonė – suėmimas dviem mėnesiams.

Vienas įtariamasis – nužudytas

Beje, dar vienas iš įtariama nusikalstamoje veikoje dalyvavusių kauniečių „išvengė“ sulaikymo, nes 2015 m. lapkričio mėn. buvo nužudytas. KPONTV pareigūnai tęsia tyrimą – įtariamųjų skaičius gali didėti.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.

Už įvykdytus nusikaltimus gali būti paskirta laisvės atėmimo iki 10 metų bausmė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min