Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 30d. 10:52

Pakruojo rajone iš nusikaltimo vietos sprukusiam alyvos vagiui sugedo automobilis

Policija
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Policija

Elektros skirstymo bendrovė „Lesto“, kovojanti su įsisenėjusia vagysčių iš įrenginių problema, bendradarbiaudama su Pakruojo, Šiaulių, Vilniaus, Šalčininkų, Anykščių ir kitų policijos komisariatų pareigūnais, šiais metais pasiekė reikšmingų pasiekimų, kadangi sulaikyti net 29 asmenys, įtariami vagystėmis iš elektros tinklo įrenginių. Praėjusią savaitę Pakruojyje sulaikyti sprukusius technologinės alyvos vagis padėjo jų automobilio gedimas, būdingas vietoje įprastų degalų naudojant tam nepritaikytus cheminius junginius.

„Lesto“ darbuotojai, atlikdami darbus Pakruojo rajone, Pašvitinio seniūnijoje, Titonių kaime, gavo pranešimą apie suveikusią transformatoriuje įrengtą signalizaciją. Metę darbus darbuotojai nuskubėjo prie transformatorinės pastotės ir privažiavę pastebėjo netoliese stovintį automobilį, plastikines talpas bei iš transformatoriaus bėgančią alyvą.

Šalia automobilio buvęs pilietis, pastebėjęs operatyvinės brigados automobilį, skubiai įlipo į automobilį ir dideliu greičiu pasišalino nuo transformatorinės pastotės. Bendrovės „Lesto“ darbuotojai apie tai pranešė policijai ir važiuodami paskui sekė įtartiną automobilį. Persekiojant apie 20 km, sprunkantis automobilis sustojo dėl variklio gedimo, tuo metu privažiavo policija, kuri ir sulaikė asmenį, sprukusį iš nusikaltimo vietos.

„Vis dažniau pasigirsta kalbų, kad gyventojai, įsigiję dyzelino ne iš degalinės, susiduria su automobilio degalų sistemos arba rimtais variklio gedimais. Kaip teigia specialistai, įtariamųjų automobilio gedimo pobūdis yra būdingas, kuomet vietoje degalų naudojami vidaus degimo varikliams nepritaikyti cheminiai junginiai. „Lesto“ transformatorių alyva yra specialiai modifikuota, kad naudojama ne pagal paskirtį išskirtų koroziją sukeliančius junginius. Blogiausia, kai tokius degalus įsigyja nieko neįtariantys gyventojai – jie turėtų būti itin apdairūs, ir, pastebėję vagysčių atvejus ar bandymus alyvą parduoti, nedelsdami praneštų policijai arba „Lesto“ klientų aptarnavimo telefonu 1802, arba anonimine linija (8 5) 255 2555“, – teigia Juozas Šakela, bendrovės „Lesto“ Prevencijos ir kontrolės departamento direktorius.

Šią vasarą priimtos Baudžiamojo kodekso pataisos numato daug griežtesnę atsakomybę už svarbią reikšmę nacionaliniam saugumui turinčios infrastruktūros vagystes ar gadinimą. Jei anksčiau vagys galėjo išsisukti piniginėmis baudomis, dabar vagims, įsibrovusiems į svarbią reikšmę nacionaliniam saugumui turinčios infrastruktūros objektus, gresia laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Bendrovė „Lesto“ praneša, kad šiemet pirmą pusmetį visoje Lietuvoje įvykdytos 224 aušinimo alyvos vagystės, dėl to sudegė 30 brangių įrenginių – transformatorių, šių vagysčių nuostoliai siekia 392 tūkst. litų. Net 261 tūkst. nuostolių dalis tenka Vilniaus regionui. Aktyviausiai vagys pasidarbavo Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose.

Bendrovė „Lesto“ į įrenginius montuoja modernias signalizacines sistemas, į transformatorius pila modifikuotą alyvą, kuri, naudojama ne pagal paskirtį, yra pavojinga sveikatai, be to, ji netinkama transporto priemonių varikliams.

Aktyviai bendradarbiaujant su teisėsaugos bei savivaldos institucijomis, taikant įvairias prevencijos priemones, bendrovės „Lesto“ patiriami nuostoliai dėl vagysčių šiais metais, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, sumažėjo 10 proc., tačiau vagysčių mastas išlieka didelis ir bendrovė tam skiria didelį dėmesį.

„Itin dėkojame gyventojams, kurių pranešimai apie įtartinus asmenų veiksmus šalia transformatorių, pastebėti elektros grobstymo atvejai padeda operatyviai išaiškinti pažeidėjus ir užkirsti kelią rimtesniems sutrikimams elektros skirstomajame tinkle. Pilietiškumas ir supratimas, kad elektros infrastruktūra yra gyvybiškai svarbi kiekvieno gyvenime, leidžia efektyviau kovoti su vagystėmis ir užtikrinti patikimą ir kokybišką elektros tiekimą“, – teigia J. Šakela.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Vardai

„Daugiau šypsenos“

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

„Susitikime lauke“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min