TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Palangiškis teisme pasiekė, kad būtų panaikintas leidimas neteisėtoms statyboms

Temidė, teisingumo deivė
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Temidė, teisingumo deivė
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos apygardos administracinis teismas nusprendė, kad Palangos miesto savivaldybės administracija neteisėtai išdavė statybos leidimą poilsio pastato „Eglė“ rekonstrukcijai, naujai statybai bei požeminės automobilių saugyklos statybai, todėl jis yra panaikinamas.

Byla pradėta nagrinėti po to, kai dėl minėto pastato, esančio Kęstučio g. 15/S.Daukanto g. 31, statybų teisėtumo abejonių kilo šalia sklypą turinčiam Vygantui Žylei, kuris ir kreipėsi į teismą su skundu. 

„Tai vienas iš, deja, Lietuvoje vis dar dažnai pasitaikančių atvejų, kuomet svarbiose rekreacinėse zonose vykdomi neteisėti statybos darbai. Kaip rodo patirtis, mūsų šalyje kol kas trūksta veiksmingos sistemos, kuri padėtų efektyviai pažaboti tokius pažeidėjus. Todėl džiugu, kad vieno fizinio asmens iniciatyva kovoti su neteisėtomis statybomis pasiekė savo tikslą ir galbūt taps pavyzdžiu kitiems gyventojams aktyviau imtis panašių veiksmų“, – teigė atsakovui teisme atstovavęs advokatas Marius Liatukas.

Palangos miesto savivaldybės 2008 m. balandžio 16 d. statybos leidimas poilsio pastatui „Eglė“ pažeidė ne vieną nustatytą reikalavimą. Teismas pripažino, kad visų pirma buvo nusižengta statybos leidimo išdavimo tvarkai.

Pasak M.Liatuko, taip atsitiko todėl, kad nebuvo gautas visų Nuolatinės statybos komisijos narių pritarimas. Mat minėtoje komisijoje, priimant sprendimą, nedalyvavo Kultūros paveldo departamento bei Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos regiono skyrius bei kitų įstaigų atstovai.

Taip pat vietoj rekonstruojamo statinio statytojui išduotas leidimas statyti naują, žymiai didesnį statinį: vietoj vieno, sudaryto iš skirtingų aukščių korpusų pastato, buvo ruošiamasi statyti naują trijų atskirų dalių, po 5 aukštus pastatą, kuris detaliajame plane nebuvo numatytas. Nustatyta, kad pagal ginčijamą statybos leidimą pradėjus vykdyti statybos darbus, buvęs pastatas buvo visiškai nugriautas.

Taip pat bylos tyrimo metu paaiškėjo, kad vykdant neteisėtas statybas Palangoje Kęstučio g. 15/S.Daukanto g. 31 buvo pažeisti ir atstumų bei aukštingumo reikalavimai. Statybas minėtame objekte vykdo „Turto valdymo ir investicijų grupė“. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min