Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 15d. 09:29

Palangoje – dviračių vagysčių bumas

Lietuvoje surinkti dviračiai, kuriais vaikinai sieks rekordo.
Irmos Ozturhan/15min.lt nuotr. / Dviračiai vasarą tampa vagių taikikliu.

Šiemet vasarą Palangos kurorte itin padaugėjo dviračių vagysčių.

Nuo metų pradžios pavogti 37 dviračiai, pernai tuo pačiu laikotarpiu – 21, 2009 m. – 22. Dėl šių vagysčių šiais metais pradėta 20 ikiteisminių tyrimų, 2010 m. –14, 2009 m. – 22. Išaiškinta nusikalstamų veikų dėl dviračių vagysčių šiais metais – 2, 2010 m. tuo pačiu laikotarpiu – 4, 2009 m. – 11.

Šiemet sausio–liepos 13 d. nustatytas ir nuteistas vienas asmuo dėl dviejų dviračių vagystės, 2010m. ištirtos pavienės dviračių vagysčių veikos, 2009 m. buvo sulaikyta ir nuteista grupė asmenų, kurie pagrobė 6 dviračius.

Todėl Palangos miesto policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai susitinka su miesto gyventojais, dviračių nuoma besiverčiančiais verslininkais, poilsio namų, poilsiaviečių savininkais ir administratoriais, kurie raginami imtis visų asmeninio turto apsaugos priemonių. Jiems dalinamos atmintinės – patarimai apie turto apsaugą.

Teikiantys apgyvendinimo paslaugas asmenys svečių atsivežtus dviračius naktimis turėtų saugoti tam skirtoje uždaroje patalpoje su tvirtomis durimis ir patikimu užraktu. Patalpoje turėtų būti įrengta apsaugos signalizacija, patekimas į patalpą – stebimas vaizdo kameromis. Tamsiu paros metu dviračius laikyti, kad ir prirakintus, lauke visada yra nesaugu.

Dienos metu prie poilsio namų, kavinių, barų laikinam dviračių pastatymui stovai turėtų būti įrengti netoli įėjimo į pastatą, kur didesnis žmonių judėjimas, tai pat, kad tų įmonių darbuotojai galėtų matyti paliktus dviračius, ir kad vagims sunkiau sektųsi nepastebėtiems ir nesukėlus įtarimo panaudoti įrankius: nukirpti dviratį saugančią grandinę.

Asmenys, dviratį paliekantys prie parduotuvių ar kitose vietose, turi tinkamai jį prirakinti, pavyzdžiui, rakinti keliomis specialiomis tvirto metalo kilpomis, tokiu būdu sudarydami papildomas kliūtis ilgapirščiams, ir stengtis užtrukti kuo trumpiau, kad vagys negalėtų spėti įvykdyti nusikaltimo.

Temos: 2 Palanga Dviratis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min