Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Palangoje prabangų „Lexus“ pavogęs vyras bandė slėptis Vokietijoje

Vagišiai prabangų „Lexus“ buvo paslėpę po maskuojančiu audiniu ir paslėpę Darbėnų miškuose.
Klaipėdos apskrities VPK nuotr. / Vagišiai prabangų „Lexus“ buvo paslėpę po maskuojančiu audiniu ir paslėpę Darbėnų miškuose.
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusią vasarą Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai atskleidė prabangaus visureigio vagystę Palangoje.

Atostogaujančiam Baltarusijos piliečiui priklausantis prabangus 2010 m. pagamintas visureigis „Lexus“ buvo pagrobtas 2016 m. liepos mėnesį viename iš Vanagupės g. kiemų.

Po kelių dienų šis automobilis buvo aptiktas Darbėnų miške, sumaniai, panaudojus maskuojamąjį tinklą, paslėptas krūmuose. Pareigūnams buvo aišku, jog automobilis įrengtoje slėptuvėje ilgai nestovės, tad buvo priimtas sprendimas neskubėti traukti jo iš krūmų ir stebėti tolimesnius asmenų, galimai susijusių su automobilio vagyste, veiksmus.

Tiesa, ilgai laukti nereikėjo: netrukus visureigis buvo „išvarytas“ iš krūmų, nuo jo nuimtas maskuojamasis tinklas, uždėti kitos valstybės transporto priemonės valstybiniai numeriai, automobilis buvo paruoštas „pervarymui“. Kadangi pareigūnams pavyko susiaurinti įtariamųjų ratą, prabangus automobilis iš miško „išvarytas“ pačių pareigūnų, o siekiant nepakenkti ikiteisminiam tyrimui asmenų sulaikymas tuokart atidėtas, tačiau neilgam. Pirmasis, automobilio vagyste įtariamas 1981 m. gimęs Palangos miesto gyventojas, sulaikytas 2016 m. rugpjūčio mėnesį. Jam teismas skyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą, vėliau ši kardomoji priemonė pakeista į intensyviąją priežiūrą.

Po šio asmens sulaikymo, antrajam, 1986 m. gimusiam, įtariamajam pavyko pasprukti į Vokietiją, tačiau ne kaži kiek užtruko paieška, jo buvimo vieta šioje šalyje buvo nustatyta itin greitai, bet užtruko dokumentų tvarkymas dėl jo pargabenimo į Lietuvą. Galiausiai šių metų sausio viduryje jis pagal Europos arešto orderį buvo pargabentas į Lietuvą, bei, kaip ir jo bendrui, teismas skyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą. Ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūros prokuroras, baigtas ir perduodamas į teismą.

Abu palangiškiai ankščiau po keletą kartų teisti už plėšimus, vagystes bei kitus nusikaltimus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

LR BK 178 str. 3 d. už didelės vertės svetimo turto pagrobimą numato laisvės atėmimą iki 8 metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min