Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Palangos kunigą Liudą Serapiną perėjoje mirtinai partrenkęs Vidas Buzas bausmės neišvengs

Kunigas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Asociatyvinė nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Klaipėdos apygardos teismas atmetė 48 metų palangiškio Vido Buzo apeliacinį skundą ir paliko galioti Palangos miesto apylinkės teismo nuosprendžiu už sukeltą eismo įvykį, dėl kurio žuvo į bažnyčią ėjęs kunigas Liudas Serapinas, paskirtą 4 metų laisvės atėmimo bausmę, bausmės vykdymą atidedant metams bei uždraudžiant metus vairuoti motorines kelių transporto priemones.

Klaipėdos apygardos teismo duomenimis, 2010 m. gruodžio 6 d., vakare, važiuodamas Vytauto gatve Palangoje ir viršydamas leistiną greitį, nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje ties bažnyčia V. Buzas automobiliu kliudė ir partrenkė pėsčiąjį L. Serapiną, kuris dėl patirtų sužalojimų mirė.

Nuteistasis nesutiko su nuosprendžiu, prašė jį panaikinti ir baudžiamąją bylą nutraukti. Jo nuomone, eismo įvykis kilo dėl to, kad pėsčiasis, būdamas neatidus ir pažeisdamas Kelių eismo taisyklių reikalavimus, įbėgo į važiuojamąją dalį už pėsčiųjų perėjos, neįvertinęs atstumo tarp savęs ir automobilio bei kelio dangos būklės. V. Buzas neturėjo techninės galimybės išvengti pėsčiojo partrenkimo, kadangi artėjant prie perėjos pėsčiasis išbėgo ne perėjoje, o gatvė buvo apledėjusi.

Apeliacinės instancijos teismas, siekdamas motyvuotai atsakyti į nuteistojo V. Buzo apeliacinio skundo argumentus, susijusius su jo kaltės klausimu, atliko įrodymų tyrimą, skyrė naują eismo įvykio ekspertizę. Įvertinusi ištirtus įrodymus teisėjų kolegija visgi konstatavo, kad nuteistasis padarė jam inkriminuojamą nusikaltimą, o pagrindinė sąlyga eismo įvykiui kilti buvo Kelių eismo taisyklių pažeidimas – didžiausio leistino greičio viršijimas.

Apylinkės teismas žuvusiojo seseriai iš nuteistojo priteisė 50 000 Lt neturtinei bei 3030 Lt turtinei žalai atlyginti, tačiau V. Buzas šios nuosprendžio dalies neskundė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min