Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 9d. 11:33

Palemono geležinkelio stotyje sprogo konteineris (nuotraukos, papildyta 15.11 val.)

Įvykio vietoje
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Įvykio vietoje

Kauno policija pradėjo mįslingo sprogimo Palemono geležinkelio stotyje tyrimą. Per incidentą žmonės nenukentėjo.

Pirminiais duomenimis, pirmadienį iš ryto, apie  10.30 val., greta Kauno esančioje Palemono geležinkelio stotyje, konteinerių terminale Kražantės g., perkeliamo konteinerį, jo viduje nugriaudėjo sprogimas.

Sprogimo banga nuplėšė konteinerio duris. Žmonės per incidentą nenukentėjo.


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Policija aptvėrė įvykio vietą ir saugumo sumetimais baiminantis naujo sprogimo į ją nieko neįleidžia. Iš Vilniaus iškviesti Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras" išminuotojai.

Teigiama, kad kol kas nežinia, koks krovinys buvo pervežamas sprogusiame konteineryje.


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Sprogmens kilmė irgi kol kas nenustatyta. Tikimasi, kad daugiau įvykio detalių paaiškės, kai išminuotojai apžiūrės įvykio vietą.

Papildyta 12.26 val.: 15min.lt žurnalistas Kaune Erikas Ovčarenko iš įvykio vietos praneša, kad policija aptvėrė gana didelę teritoriją, į ją neįleidžiamas nė vienas žmogus, laukiama atvykstant išminuotojų.

Įvykio vietoje budi pora ugniagesių automobilių, policija, greitosios pagalbos medikai.

Pasak 15min.lt žurnalisto, sprogimo banga konteinerį bloškė į šoną, jis apgadino dar kelis konteinerius. Vienas iš jų nukrito ant autovežimėlio ir jį apgadino. Neatmetama, kad sprogimo banga apgadino ir greta įvykio vietos esančią betoninę tvorą.

Kas sprogo konteineryje, kol kas nežinoma.

Papildyta 12.54 val.: Apie 12.30 val. į įvykio vietą atvykę „Aro“ išminuotojai pradėjo sprogimo vietos apžiūrą.

Kauno policija praneša, kad sprogimo banga apgadino dar 6–7 tuščius jūrinius konteinerius.

Papildyta 14.17 val.: Kauno policija pranešą, kad „Aro“ išminuotojai baigė įvykio vietos apžiūrą. Kaip rašoma policijos pranešime, pasak „Aro“ specialistų, atlikus pirminę apžiūrą paaiškėjo, kad sprogimas įvyko ne dėl kokio nors sprogmens. Viena iš versijų – sprogimas galėjo kilti dėl viename iš konteinerių buvusio krovinio – elektrokaro (autovežimėlio). Tikslesnė priežastis paaiškės atlikus ekspertizę.

Trasporto policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo visuotinai pavojingu būdu (LR BK 187 str. 2 d.).

Kauno policija taip pat patikslino, kad per incidentą buvo apgadinta net dešimt tuščių konteinerių.

Papildyta 15.11 val.: Bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ Kauno regiono stočių skyriaus viršininko pavaduotojas Vytautas Babilius 15min.lt žurnalistei sakė, kad susprogusiame konteineryje buvusį autovežimėlį į Kazachstaną siuntė Lietuvoje veikianti įmonė „Tolis“. Anot stoties atstovo, įrenginys į konteinerį buvo įvarytas dar penktadienį, o pirmadienį buvo kraunama į kitus konteinerius.

„Laimė, kad tuo metu, kai įvyko sprogimas, prie konteinerių nedirbo žmonių. Jie buvo lauke, bet už maždaug 100 metrų“, – džiaugėsi V.Babilius.

Pašnekovo nuomone, sprogimas galėjo įvykti dėl susikaupusių dujų. „O gal čia tyčia padaryta taip. Kyla įvairių įtarimų“,  – neatmetė Kauno geležinkelio stoties atstovas.

Pasak V.Babiliaus, per 45 metus, kai dirba „Lietuvos geležinkeliuose“, Palemono geležinkelio stotyje panašių nelaimių nėra buvę.

Teigiama, kad krovinį į Kazachstaną gabenusi įmonė atlygins „Lietuvos geležinkeliams“ padarytą žalą. Tačiau kokia ji, kol kas tikslinama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min