Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 10d. 21:14 , Atnaujinta: 2017 liepos 12d. 11:38

Paliktas raštelis padėjo kauniečiui išsiaiškinti eismo įvykio kaltininką

Eismo įvykio liudininko paliktas raštelis
Skaitytojo Audriaus nuotr. / Eismo įvykio liudininko paliktas raštelis

Savaitgalį į Prienų rajone vykusią aviacijos šventę atvažiavęs kaunietis Audrius iš jos išvyko apgadintu automobiliu. Iš eismo įvykio tylomis sprukusiam kaltininkui gal ir būtų pavykę išsisukti, jei ne pilietiškas liudininkas, palikęs ant nukentėjusiojo automobilio raštelį su kaltojo transporto priemonės valstybiniais numeriais.

„Jums nubraukė galinį dešinį sparną balta „Renault“ (pateikti valstybiniai numeriai – aut. past.). Jei reikėtų paliudyti, mano telefono numeris (pateiktas liudininko telefono numeris – aut. past.)“, – tokio turinio raštelį grįžęs prie savo automobilio aptiko kaunietis Audrius.

Skaitytojo Audriaus nuotr./Eismo įvykio metu apgadintas kauniečio automobilis
Skaitytojo Audriaus nuotr./Eismo įvykio metu apgadintas kauniečio automobilis

Vyras prisipažino, iš pradžių pagalvojęs, kad sulaukė kokio baudos kvito. Tik vėliau paaiškėjo, jog tai įvykio liudininko paliktas raštelis. Jei ne šio pilietiško birštoniečio ištiesta pagalbos ranka, jis taip ir nebūtų sužinojęs, kas laikinoje stovėjimo aikštelėje apgadino jo automobilį.

Audrius iškart apie įvykį pranešė policijai ir susisiekė su raštelio autoriumi. Šis papasakojo, jog „Renault“ vairuotojas, kliudęs Audriaus mašiną, išlipo apsižvalgyti, tačiau galiausiai pasišalino iš įvykio vietos. Geradarys nusprendė padėti, nes pats yra pakliuvęs į analogišką situaciją.

„Žala nėra didelė, gal 100 eurų. Tačiau pabėgimas iš įvykio vietos – jau visai kas kita. Už tai kaltininkas gali ir vairuotojo teisių netekti. Noriu padėkoti nežinomam piliečiui, kuris neliko abejingas ir užsirašė tos mašinos numerius.

Taip pat noriu padėkoti Prienų policijai, kuri operatyviai sureagavo. Su manimi pareigūnai susisiekė dar tą pačią dieną, apie 23 val. Pranešė, kad pagal liudininko pateiktus valstybinius numerius atrado kaltininką. Šis gyvena Birštone. Vyras buvo įpareigotas atvykti į Kauną, susitikti su manimi ir užpildyti eismo įvykio deklaraciją“, – teigė Audrius.

Kitą dieną jam teko pabendrauti ir su pačiu kaltininku. Šis atsiprašinėjo. Tikino, jog jį „užspaudė“ kita mašina, neprasilenkė, tad ir apgadino galinį sparną. Po to nežinojęs, ką daryti, nes prie apgadinto automobilio nieko nebuvo. Apie raštelį, kuriame prisipažintų padaręs žalos, nepagalvojo.

„Susitikome Kaune, užpildėme deklaraciją. Kaltininkas atsiprašinėjo. Kaip jam baigsis su policija, nežinau. Svarbiausia šioje istorija – pilietiškas asmuo, be kurio istorija nebūtų pasibaigusi laimingai“, – teigė Audrius.

11.35 val. Kaip teigia Alytaus apskrities policija, siekiant patraukti vairuotoją administracinėn atsakomybėn už pasišalinimą iš eismo įvykio vietos reikia įrodyti tyčią, t.y., ar asmuo tyčia pasišalino iš įvykio vietos ar suprato ką padarė ir pasišalino siekdamas išvengti atsakomybės (tyčia vairuotojai dažniausiai pasišalina siekdami išvengti atsakomybės už kitus KET pažeidimus t.y. teisės neturėjimas, neblaivumas padaryta didelė materialinė žala ir t.t.).

Pasak policijos atstovų, jei asmuo nejautė, kad kliudė ir nežymiai apgadino kitą automobilį ar turtą ir tiriant nustatoma, kad jis neturėjo tikslo pasišalinti (vairavo blaivus, turėdamas teisę vairuoti, apgadinimai yra tikrai nežymūs) tuomet pasišalinimo nebus.

Pasak policijos atstovų, jei asmuo nejautė, kad kliudė ir nežymiai apgadino kitą automobilį ar turtą ir tiriant nustatoma, kad jis neturėjo tikslo pasišalinti, tuomet pasišalinimo nebus.

„Daugiausia pasišalinimų įvyksta daugiabučių namų kiemuose, aikštelėse prie prekybos centrų, parduotuvių, kuomet nežymiai būna apgadinamos transporto priemonės. Pasišalinus automobiliui yra sunku ištirti tokį įvykį nesant įvykio liudininkams ar teritorijai nefiksuojant vaizdo stebėjimo kameroms. Kiek procentų iš visų eismo įvykių pasišalina negaliu pasakyti nes dauguma įvykių dalyvių pildosi deklaracijas.

Atsakomybė priklausomai nuo eismo įvykio metu padarytos žalos dydžio, teisės neturėjimo ar neblaivumo numatyta Administracinių nusižengimų kodekso 426 straipsnyje. Bazinis bausmės dydis 37,66 eur“, – teigia Kristina Janulevičienė, Alytaus apskrities policijos spaudos atstovė.

Dėl minėto įvykio Alytaus apskrities VPK Prienų rajono PK vyksta tyrimas, todėl kokie sprendimai bus priimti šiuo metu atsakyti pareigūnai negali.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

01:25
02:13
01:11

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min