Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžiečiui už dviejų žmonių nužudymą paskirta prokuroro pasiūlyta griežčiausia bausmė

Daugybe nusikaltimų kaltinamas E.Svotas savo kaltę neigia.
„Lietuvos žinių“ nuotr. / Daugybe nusikaltimų kaltinamas E.Svotas savo kaltę neigia.
Šaltinis: 15min
0
A A

Už dviejų žmonių nužudymą 27 metų panevėžiečiui Edmundui Svotui antradienį paskirta valstybės kaltintojo prokuroro Romualdo Valiulio siūlyta griežčiausia – laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė – tokį sprendimą priėmė Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs dramatiškų smurto išpuolių užpernai žiemą Panevėžyje baudžiamąją bylą, perduotą Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokurorų.

Panevėžio apygardos prokuratūros perduotose nagrinėti teismui nusikaltimų žmogaus gyvybei – nužudymų sunkinančiomis aplinkybėmis bylose per penkiolika apygardos veiklos ir teisinės praktikos metų, prokurorų reikalavimu, laisvės atėmimo bausmės iki gyvos galvos už šiuos labai sunkius nusikaltimus buvo paskirtos dvylikai asmenų, teigiama prokuratūros pranešime.

„Tą vasario pabaigos vakarą vienas po kito mieste įvykdyti žiauraus smurto išpuoliai prieš niekuo dėtus žmones kelias paras panevėžiečius ir jų šeimas buvo privertę nerimauti dėl vaikų ir artimųjų saugumo. Dviejų asmenų nužudymas iš savanaudiškų paskatų, plėšimas ir neteisėtas disponavimas šaunamuoju ginklu – šie anksčiau teisto ir atliekančio laisvės atėmimo bausmę jauno žmogaus nusikaltimai, tarp kurių du jų kvalifikuojami kaip labai sunkūs, už juos įstatymai numato ir pačią griežčiausią baudžiamąją atsakomybę, buvo atskleisti daugiau kaip šešis mėnesius teisme nagrinėtoje nusikaltimų žmogaus gyvybei ir nuosavybei baudžiamojoje byloje.

Baudžiamąją atsakomybę sunkinanti aplinkybė yra ta, kad nusikalstamos veikos padarytos apsvaigus nuo alkoholio, tai turėjo įtakos šių veikų padarymui“, – teigia valstybinį kaltinimą palaikęs Panevėžio apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras Romualdas Valiulis.

Ši visuomenės susirūpinimą ir žiniasklaidos susidomėjimą sukėlusi didelės apimties Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorų perduota baudžiamoji byla dėl užpernai žiemą mieste įvykdytų nusikaltimų žmogaus gyvybei ir nuosavybei Panevėžio apygardos teisme buvo pradėta nagrinėti pernai rugsėjo viduryje.

2008 metų vasario 27 d. vakare Panevėžio miesto pietinės dalies Beržų, Ramygalos ir Lakštingalų gatvėse buvo nužudyti du žmonės, vienas sužalotas peiliu. Tą vakarą apie 19 val. Ramygalos g. 65 namo laiptinės pirmajame aukšte E.Svotas, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, peiliu į nugarą nužudė vieną, po to – apie 19.35 val. Beržų g. 33 namo laiptinėje – kitą žmogų, smogęs jam 13 kartų. Tarp kitų E.Svotas padarytų nusikalstamų veikų – penki asmenys apiplėšti panaudojant smurtą, neteisėtas disponavimas savadarbiu šaunamuoju ginklu ir dviem šoviniais.

Ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, jį kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokurorai.

Įstatymas tam, kas nužudė du ar daugiau žmonių, numato laisvės atėmimo bausmes iki dvidešimties metų arba iki gyvos galvos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min