Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 29d. 14:53

Panevėžietis ir du biržiečiai sulaikyti įtarus prekyba žmonėmis

Visame pasaulyje sekso verslas šiuo metu išgyvena ne pačius geriausius laikus.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Prostitucija

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai sulaikė tris įtariamuosius prekyba žmonėmis. Pasinaudodami sunkia 19-metės socialine padėtimi, žadėdami gerai apmokamą darbą, įtariamieji nubloškė merginą į prostitucijos liūną. Įtariamiesiems skirtas suėmimas 3 mėn.

Kaip rašoma Panevėžio policijos pranešime, šiemet Panevėžio apskrities policijos vyriausiajame policijos komisariate tai jau aštuntas ikiteisminis tyrimas dėl prekybos žmonėmis. Tyrimui vadovauja ir jį kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūra.

Birželio 15 d. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai Panevėžyje sulaikė miesto gyventoją N.A. (gim. 1979 m.), o Biržuose – biržiečius D.S. (gim. 1983 m.) ir S.K. (gim. 1990 m.), anksčiau teistus, gerai žinomus policijos pareigūnams, įtariamus prekyba žmonėmis.

Įtariama, kad sulaikytieji organizavo ir įvykdė 19-metės merginos išvežimą dirbti prostitute Olandijoje. Pasinaudodami sunkia merginos materialine padėtimi, įtariamieji žadėjo gerai apmokamą darbą, tačiau vietoj gerai apmokamo darbo merginai teko dirbti prostitute nežmoniškomis sąlygomis. Tik glaudus Panevėžio apskrities VPK ONTB, Lietuvos Kriminalinės policijos biuro ir Lietuvos Carito bendradarbiavimas padėjo greitan merginos išlaisvinimui. Pasak pareigūnų, dirbti prostitute verčiama mergina ne tik gyveno nežmoniškose sąlygose, bet ir buvo sutenerių prievartaujama, mušama.

Praėjusią savaitę Danijos policija, iš prostitucijos liūno išvadavusi lietuvę, taip pat bendradarbiavo su Panevėžio apskrities VPK ONTB pareigūnais. Danijoje sulaikytas lietuvis, įtariamas merginų pardavinėjimu.

Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate šiemet pradėtas jau aštuntas ikiteisminis tyrimas dėl prekybos žmonėmis. Įtariamiesiems šiose bylose pareikšti įtarimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 147 straipsnį (Prekyba žmonėmis), numatantį laisvės atėmimą iki 12 metų, 293 straipsnį ( Lietuvos Respublikos piliečių kelionių į užsienį nelegaliai ten jiems pasilikti arba palikti be pagalbos organizavimas), numatantį laisvės atėmimą iki 7-erių metų, 157 straipsnį (Vaiko pirkimas arba pardavimas), numatantį laisvės atėmimą iki 15 metų, 307 straipsnio 2 dalį (Pelnymasis iš kito asmens prostitucijos), numatantį laisvės atėmimą iki 8-erių metų.

Pareigūnai teigia, kad į užsienį išvežtos merginos gyvena nežmoniškose sąlygose, mušamos, per prievartą pripratinamos prie narkotikų, net pjudomos koviniais šunimis. Į prekyba žmonėmis besiverčiančiųjų pinkles dažniausiai pakliūna jaunos, materialiai sunkiai besiverčiančios merginos, kurios nuvežamos į užsienio valstybę ir parduodamos prostitucijos verslo atstovams, todėl Panevėžio apskrities VPK ONTB pareigūnai prašo apskrities gyventojų, žinančių apie jaunų vyrų viliojamas išvykti merginas, ir merginas, gavusias pasiūlymą iš nepažįstamų jaunuolių dirbti užsienyje, darbo dienomis pranešti pareigūnams tel. (8 45) 503 200, atvykti į 322 kabinetą (Panevėžyje, Tulpių g. 60), parašyti el. laišką anoniminiu adresu: panevezioontb@gmail.com arba kreiptis į Lietuvos ar Panevėžio vyskupijos Caritą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min