Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžietis kirviu užkapojo šunį, o anykštėnas kaimynų augintinį nušovė pneumatiniu šautuvu

Bokserių veislės šuo
123RF nuotr. / Bokserių veislės šuo
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį minima pasaulinė gyvūnijos diena primena, kad mūsų šalies įstatymai ir visuomenė gina ir globoja gyvūnus, netoleruoja nehumaniško elgesio su jais – už padarytus nusikaltimus dorovei ir žiaurų elgesį su gyvūnu yra numatyta baudžiamoji atsakomybė, pranešime spaudai rašo Panevėžio apygardos prokuratūra.

Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės vyriausiojo prokuroro pavaduotojo pareigas l. e. Renaldas Žalys paprašė teismo nusikaltimų dorovei baudžiamąją bylą užbaigti baudžiamuoju įsakymu ir pripažinti Rokiškio rajono Kavoliškių kaimo gyventoją V. Č. kaltu dėl žiauraus elgesio su gyvūnu.

Rugpjūčio 28 d. neblaivus V. Č. , užėjęs pas savo draugą, išsivedė jo bokserių veislės kalę ir žiauriai pasielgė kelis kartus kirvio ašmenimis kirtęs jai per galvą, nes dėl to gyvūnas žuvo. Vyras aiškino, kad šuo iškart krito negyvas, tačiau viena kaimynė matė kaip jis griovyje kirviu kapojo šunį, kitos paliudijo, kad griovyje numestas šuo dar ilgai kankinosi ir pranešė policijai.

Prokuroras Renaldas Žalys prašo  47 metų vyriškiui skirti trijų mėnesių viešųjų darbų bausmę – jis įpareigotas neatlygintinai dirbti po 30 valandų per mėnesį visuomenės labui.

Tačiau kartais teisinėje praktikoje prokurorams, siekiantiems už žiaurų elgesį su gyvūnais pripažinti kaltais asmenis, kurie kankino, suluošino arba nužudė naminius augintinius, prireikia ne vienos teismo instancijos sprendimo.

Neseniai Panevėžio apygardos teismas kaip apeliacinė instancija, patenkinęs Panevėžio apylinkės prokuroro Romualdo Prokopavičiaus skundą, pripažino kaltu dėl žiauraus elgesio su gyvūnu pirmosios instancijos teismo išteisintą anykštėną A. D. ir paskyrė prokuroro prašytą bausmę – 1300 litų baudą, priteisė atlyginti augintinio šeimininkui padarytą 300 litų turtinę žalą.

Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokuroras Romualdas Prokopavičius, parašęs apeliacinį skundą, prašė panaikinti nepagrįstai priimtą pirmosios instancijos teismo nutartį, kuria buvo išteisintas A. D., iš pneumatinio šautuvo paleidęs šovinį į šunį be jokios rimtos priežasties – kaimynų augintinis, bėgdamas pro šalį, nusišlapino jo kieme. Pašautas šuo, cypdamas iš didelio skausmo, pabėgęs dar kankinosi, kol nugaišo.

Prokuroras Romualdas Prokopavičius teigia, kad  A. D. neturėjo jokios pateisinamos ir būtinumo pagrįstos priežasties nušauti šunį, be rimtos priežasties iš šautuvo šaudamas į gyvūną jis parodė abejingumą gyvūnijai, pademonstravo nepateisinamą negailestingumą ir savivalę jo atžvilgiu – ėmėsi kraštutinės ir nepateisinamos priemonės atimdamas gyvybę gyvūnui.

Tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, arba kankino gyvūną, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min