Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžio bendrovės vadovai apgaule bandė gauti 18 mln. Europos Sąjungos paramos lėšų

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba
FNTT nuotr. / Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba kartu su Generaline prokuratūra baigė baudžiamąją bylą, kurioje pasikėsinimu apgaule įgyti 18 mln. litų vertės svetimą turtą ir dokumentų suklastojimu kaltinami Panevėžyje įkurtos bendrovės akcininkas G.V. ir tuometinis Panevėžio apskrities viršininko pavaduotojas bei bendrovės direktorius V.B.

Kaip informuoja Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, išaiškinta, kad 2008 m. gruodžio mėnesį Panevėžyje įkurtos bendrovės savininkai suklastojo vieno iš Lietuvoje veikiančių komercinių bankų Panevėžio klientų aptarnavimo centro išrašytą pažymą dėl preliminaraus sprendimo suteikti paskolą. Pažymos kopiją V.B. patvirtino savo spaudu, parašu ir bendrovės antspaudu.

Tyrimo nustatyta, kad vėliau šis suklastotas dokumentas kartu su paraiška dėl projekto „Termofikacinės elektrinės, naudojančios atsinaujinančius energijos išteklius, statyba“ buvo pateiktas VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūrai. Panaudodami suklastotą dokumentą kaltinamieji siekė apgaule bendrovės naudai įgyti 18 mln. Lt Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Panevėžio miesto apylinkės teismui. Baudžiamasis kodeksas nustato, kad už pasikėsinimą apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą ir dokumentų klastojimą baudžiama maksimalia laisvės atėmimo bausme iki aštuonerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min