Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 4d. 20:07 , Atnaujinta: 2019 rugsėjo 5d. 12:04

Pacientės Panevėžio gydytoją kaltina priekabiavimu: ligoninė pradėjo tyrimą

Tikrinamas regėjimas
123RF.com nuotr. / Asociatyvi iliustracija

Respublikinės Panevėžio ligoninės valdyba pradėjo tyrimą dėl gydytojo S.A. priekabiavimo prie pacienčių. Pastarųjų teigimu, daktaras apžiūrų metu nevengia seksualių replikų, o kartais ir patyčių. Dėl kaltinimų ligoninės valdyba pradėjo vidinį tyrimą.

Respublikinės Panevėžio ligoninės akių gydytojas S.A. susilaukia neigiamų savo pacienčių komentarų. Pirmieji komentarai pasirodė 2017 m. Pas gydytoją buvusios moterys skundžiasi patyrusios seksualinį priekabiavimą bei psichologinį smurtą.

Gretinosi ir mamai, ir dukrai

Trečiadienį feisbuke išplito dėl savo dukros susirūpinusios mamos įrašas. Jame tvirtinama, kad gydytojas viso vizito metu nevengė gašlių replikų, skirtų jai ir penkiolikmetei mergaitei.

Moteris rašo, kad vos atsisėdus kabinete daktaras pradėjo domėtis kokie vyrai patinka jos dukrai. Juk nepatinka tau maži. Dideli, ar ne?, nepilnametės, pasak jos mamos, klausė gydytojas.

Nebijok manęs, tau tik penkiolika, va kai bus aštuoniolika...

Moteris tikina, kad pamatęs merginos baimę, gydytojas nusprendė ją nuraminti.

Nebijok manęs, tau tik penkiolika, va, kai bus aštuoniolika..., gydytoją citavo moteris.

Viso vizito metu mama stengėsi ignoruoti specialisto komentarus ir palaikyti pokalbius tik apie jos dukros ligą. Tačiau tai nepadėjo išvengti replikų skirtų tiek dukrai, tiek jai pačiai.

Nežiūrėk į mane taip, tavo mamai galima, tau ne, pasak moters, kalbėjo gydytojas.

123RF.com nuotr./Seksualinis priekabiavimas
123RF.com nuotr./Seksualinis priekabiavimas

Patyčios darbo dalis?

Buvusi Panevėžio gyventoja Greta pas S.A. lankėsi dėl patirtos akies traumos. Dar būdama nepilnametė, mergina apžiūrai buvo pakviesta viena, o jos mama turėjo palaukti už kabineto durų.

Paraginta prisėsti, Greta neapgalvojusi atsisėdo ant gydytojo kėdės ir dėl to sulaukė piktos mediko reakcijos.

Tokia kaip tu, iš kaimo, niekada nesėdėsi šiltoj ir minkštoj mediko kėdėje, tokiems kaip tu skirtos senos, kietos kėdutės“, į gretimą vietą, pasak jos, parodė gydytojas.

Atėjus man nėščiai jis pasiūlė susitikti po darbo, esą mano vyras nesužinos, o ir pasekmių jau nebebus.

Pasibaigus apžiūrai į kabinetą buvo pakviesta ir pacientės mama. Jai atėjus, medikas kartu su tyrimų rezultatais ėmė dėstyti nuostatas apie mergaitės psichologinę būklę.

Nepykit ant jos už keistą elgesį. Ji yra visiškai kitokia. Todėl ir nesiseka mokslai, ji turi daug problemų ir yra keistuolė, mamai esą aiškino daktaras.

Neigiamų komentarų ne vienas

Neigiamų atsiliepimų apie gydytoją galima rasti it internetiniame tinklalapyje „Pincetas.lt“, kur pacientai turi galimybę pasidalinti įžvalgomis apie vizitą.

Paskutinis komentaras parašytas dar trečiadienį. Besilaukianti moteris tikino, kad gydytoją galima vertinti kaip blogiausią Panevėžyje dirbantį gydytoją.

„Atėjus man nėščiai jis pasiūlė susitikti po darbo, esą mano vyras nesužinos, o ir pasekmių jau nebebus“, piktinosi pacientė.

Kita moteris rašo, jog daktaras vizito metu nesidrovėjo pasiūlyti ant jo užsiropšti: „Užšoktum ant manęs, vienas, du ir atsisveikinam“.

„Šis žmogus jaunų moterų atžvilgiu elgiasi kaip tikras ištvirkėlis, dėkui dievui, kad tik žodžiais, ne darbais“, svarsto pacientė.

Skaitant komentarus galima rasti ir tokių, kuriuose teigiama, kad gydytojo elgesys buvo užfiksuotas dokumentuose. Kelios moterys tikino rašiusios oficialius skundus ligoninės personalui, tačiau jis esą nesulaukė jokių nuobaudų. Tuomet moterys priėjo išvadą, kad gydytojas galimai turi administracijos užnugarį.

Vieni peikia, kiti džiaugiasi

Yra ir kas gydytoją giria. Dabartinė akių gydytojo pacientė Ingrida Barauskienė tvirtina, kad dėka šio daktaro nebeturi regėjimo problemų. Moteris sako, kad daktaro vizito sulaukia greičiau nei tikėtasi, o ir bendravimu nesiskundžia. Gydytojo pacientė svarsto, kad blogas gydytojo elgesys gali būti dėl grubių pacientų.

„Aptarnauja labai įdomiai. Jeigu pas jį ateini su savo norais ir pradedi reikalauti, tada jau žinoma įvyksta konfliktas“, svarsto I.Barauskienė.

Daugiau gerų atsiliepimų apie mediką galima rasti ir minėtame tinklalapyje „Pincetas.lt“. Anonimiškai parašiusi moteris mano, kad pasipiktinimas gydytoju gali būti siejamas su pavydžiais kolegomis.

„Suprantame pagundą portalą panaudoti savęs paglostymui konkuruojančių kolegų pakritikavimui, tačiau norime atkreipti jūsų dėmesį į nekomercinę „Pincetas.lt“ misiją“, piktinasi lankytoja.

Kita moteris taip pat džiaugiasi gydytojo patikimumu ir nuoširdžiu bendravimu. „Su šiuo gydytoju labai lengva bendrauti. Jis viską atliko puikiai, net paskyrė lašelių“, rašo ji.

Pradėjo tyrimą

Respublikinės Panevėžio ligoninės viešųjų ryšių specialistė Laura Jasiukaitienė tikino, kad jokių nusiskundimų gydytojo S.A. darbu valdyba nebuvo sulaukusi.

Apie galimą seksualinį priekabiavimą sužinota tik šiandien, perskaičius socialiniuose tinkluose paplitusius įrašus.

„Skundo tokio kaip ir negavom, tik iš žiniasklaidos sužinojom, kad čia kažkas skraidžioja“, kalbėjo L.Jasiukaitienė.

Jos teigimu, ligoninės valdyba pradėjo vidinį tyrimą, kurio rezultatus bus galima sužinoti tik tuomet, kai daktaras grįš iš atostogų.

Susisiekti nepavyko

Susisiekti su priekabiavimu kaltinamu akių gydytoju S.A. redakcijai nepavyko. Ligoninės registratūros darbuotoja tikino, kad specialistas atostogauja. Tikėtina, kad jo atostogos truks iki rugsėjo pabaigos.

Vakar dieną, kai viskas iškilo mes pažiūrėjome, tai pasirodo gydytojas atostogauja.

Viešųjų ryšių specialistė Lina Jasiukaitienė sakė, kad jai nėra žinoma kada gydytojas išėjo atostogauti.

„Vakar dieną, kai viskas iškilo mes pažiūrėjome, tai pasirodo gydytojas atostogauja“, – tvirtino L.Jasiukaitienė.

Moteris tikina, kad ligoninės valdyba jokių skundų dėl gydytojo S.A. elgesio nesulaukė. Apie vakar feisbuke paplitusį pacientės įrašą buvo sužinota tik iš žiniasklaidos atstovų.

„Tas buvo vakar, ar ne? O kur čia pasidalinta? Visą informaciją gavome užtušuotą ir tik iš spaudos atstovų“, – teigė viešųjų ryšių atstovė.

Komentarai: 10

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:11
01:08
00:29
Parašykite atsiliepimą apie 15min