Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 3d. 17:22

Panevėžio miesto savivaldybės tarybos nario byla baigta

Specialiųjų tyrimų tarnyba
Dainiaus Labučio/ L.T. nuotr / Specialiųjų tyrimų tarnyba

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame įtarimai dėl kyšininkavimo stambiu mastu, neteisingų duomenų apie turtą ir pajamas pateikimą, dokumentų suklastojimo pareikšti Panevėžio miesto savivaldybės tarybos nariui, Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkui V. M.

Kaip pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba, ikiteisminio tyrimo byla perduota Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriui.

Atlikdami ikiteisminį tyrimą, STT Panevėžio valdybos pareigūnai išaiškino, kad 2007–2008 metais Panevėžio specialiojoje mokykloje ir jos bendrabutyje organizuojant remonto darbus Panevėžio miesto savivaldybės tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas V. M., tuo metu dirbęs Panevėžio specialiosios mokyklos direktoriumi, sudarė išskirtines sąlygas vienai uždarajai akcinei bendrovei laimėti keturis viešųjų pirkimų konkursus.

Galimai buvo susitarta, kad bendrovės vadovas už laimėtus viešųjų pirkimų konkursus Panevėžio specialiosios mokyklos direktoriui turės atsilyginti – atlikti įvairių darbų Stetiškių gatvėje statomame gyvenamajame name ir sumokėti už įsigyjamas statybines medžiagas. Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad V. M. iš uždarosios akcinės bendrovės vadovo V. R. galimai priėmė daugiau kaip 74 tūkst. Lt vertės kyšį – statybos darbų paslaugomis ir statybinėmis medžiagomis.

Taip pat šio ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad V. M. galimai nesumokėjo daugiau kaip 90 tūkst.  Lt gyventojų pajamų mokesčio, nes 2008 m. metinėje gyventojo (šeimos) turto deklaracijoje pateikė neteisingus duomenis apie gautas pajamas.

Įtariamasis V. M. šiais metais tapo Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų, kurių svarbiausias tikslas yra atstovauti savo narių interesams ir teikti jiems reikalingas paslaugas, generaliniu direktoriumi; taip pat V. M. yra Panevėžio miesto savivaldybės tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas, anksčiau yra ėjęs ir Panevėžio mero, ir Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas.

Šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min