Dabar populiaru
Publikuota: 2016 birželio 4d. 16:29 , Atnaujinta: 2016 birželio 4d. 19:02

Panevėžio pakraštyje nukrito nedidelis lėktuvas

Įvykio vietoje
Įvykio liudininkės Beatričės Narbutaitės nuotr. / Įvykio vietoje

Šeštadienio popietę prie Panevėžio avariniu būdu leidosi nedidelis, galbūt savadarbis lengvos konstrukcijos lėktuvas. Pilotas užsigavo, tačiau jo gyvybei pavojus negresia. Orlaivis apgadintas, tačiau nei sprogimo, nei gaisro per avarinį nusileidimą neįvyko.

Šeštadienį po pietų visos tarnybos suskubo į Stetiškes, Panevėžio pakraštį. Laukuose ties Pilėnų gatvės pabaiga buvo matyti lėktuvas nulūžusiu sparnu, pranešė 15min skaitytoja Renalda.

„Atvykus matėme kaip žmonės buvę šalia, iš lėktuvo jau vedė nukentėjusį greitosios link. Tiesa, greitosios atvažiavo dvi, galbūt buvo ir dar vienas nukentėjusysis, tačiau jo nematėme. Šalia (apie 800 m) yra Panevėžio aerodromas, susirinkę žmonės kalbėjo, jog lėktuvas leidosi į laukus avariniu nusileidimu. Nukentėjęs pasirodė esantis garbaus amžiaus, tačiau tikrai galima jį pavadinti laimės kūdikiu, juolab buvo geros nuotaikos ir greitosios medikams sakė, jog gulti į neštuvus jis nenori, nors paragintas labiau – sutiko“, – pasakojo liudininkė.

Įvykio liudininkės Beatričės Narbutaitės nuotr./Įvykio vietoje
Įvykio liudininkės Beatričės Narbutaitės nuotr./Įvykio vietoje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriuje 15min sužinojo, kad pranešimas apie šią nelaimę gautas 15.26 val.

Gelbėtojų vertinimu, lėktuvas ne sudužo, o pakankamai sėkmingai nusileido avariniu būdu. Dažnai tokiais atvejais orlaiviai užsidega ar net sprogsta, tuo tarpu šiuo atveju nieko panašaus neatsitiko.

Pilotas pats išsiropštė iš apgadinto orlaivio ir, pirminiais duomenimis, jokių rimtesnių traumų nepatyrė. Avariją patyrė nedidelis, lengvos konstrukcijos dviejų variklių lėktuvas.

Vakarop akyli 15min skaitytojai iš nuotraukų identifikavo avariją patyrusį lėktuvą. Tai VK-9, dvimotoris aviakonstruktoriaus Vlado Kensgailos kūrinys. Avariją patyrusiu orlaiviu skrido pats jo kūrėjas.

Šio įvykio aplinkybių tyrimas tęsiamas.

15min primena, kad gegužės viduryje, taip pat šeštadienį, panašus sėkmingai pasibaigęs incidentas buvo užfiksuotas Trakų rajone, kuomet nepasiekęs nusileidimo tako nedidelę avariją patyrė ultralengvojo lėktuvo pilotas. Jis nesusižeidę, tik apgadino savojo orlaivio važiuoklę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min