Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 25d. 23:27

Panevėžio rajone girininkų užtikti medienos vagys spruko palikę savo UAZ

Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Įvykio vietoje

Ketvirtadienio pavakarę Panevėžio policijos pareigūnai vyko į atokų Naudvario mišką. Pranešta apie čia užfiksuotą medienos vagystę.

Policijos pareigūnus į mišką pakvietė girininkai, kadangi būtent jie ir pastebėjo nusikaltimo faktą. Kaip pasakojo Panevėžio miškų urėdijos specialistas, tuo metu miške darbavosi šį mišką prižiūrinti ir pjovimo darbus legaliai atliekanti brigada.

Staiga vyrai išgirdo, kad grandinis pjūklas aidi ir kažkur kitur. Kadangi miškas pjaunamas pagal iš anksto suderintus planus, specialistai netruko suprasti, kad kažkas miške darbuojasi nelegaliai.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje

Per miško tankmę prasibrovę urėdijos atstovai pastebėjo seną UAZ automobilį bei kiek toliau nuo transporto priemonės esančius du žmones – vyrą ir moterį. Pora čia jau buvo spėjusi nupjauti šiek tiek medžių. Pamatę, kad buvo pastebėti, nelegalūs pjovėjai spruko.

Mišku vyras ir moteris pasileido bėgte. Jie paliko automobilį ir pasiėmė tik pjūklą. Miškininkams nepavyko sulaikyti pažeidėjų, tačiau nusikaltimo vietoje liko jų automobilis. Jį apžiūrėjo atvykę policijos ekspertai.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje

Kadangi UAZ galima laikyti daiktiniu įrodymu, rusišką transporto priemonę nuspręsta išvežti į policijos sulaikytų automobilių saugojimo aikštelę.

Techninės pagalbos įmonės „Autosita“ specialistui Mindaugui Boguševičiui šį kartą teko nelengva užduotis, kadangi pirmiausia reikėjo be raktelių užvesti UAZ variklį ir išvažiuoti iš miško.

Po kelių bandymų ir gudrybės su užvedimo spynele, UAZ pajudėjo per pažliugusią dangą ir galiausiai atsidūrė ant techninės pagalbos automobilio platformos.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje

Tyrimo metu bus aiškinamasi, kam priklauso transporto priemonė ir kas miške vykdė neleistiną medienos pjovimą.

Miškininkai skaičiuos, kiek medžių pažeidėjai spėjo paversti kaladėmis. Įvykis tiriamas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min