Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžio rajone suimti trys nužudymą planavę įtariamieji

Antrankiai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Antrankiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Pareigūnai ėmėsi visų teisėtų priemonių, kad nepasikartotų 1990 metų – 2000 metų įvykiai Panevėžio regione, kai konflikto tarp grupuočių metu buvo nužudyta dešimtys asmenų, padaryti kiti sunkūs ir labai sunkūs nusikaltimai.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai bendradarbiaudami su Panevėžio apskrities VPK organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnais bei Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentu, įvertinę informacijos realumą bei kitus gautus faktinius duomenis, nustatę nusikalstamos veikos, numatytos dėl rengimosi padaryti nusikaltimą ir nužudymo požymius, pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Stebint ir analizuojant bei vertinant kriminogeninius procesus Respublikoje, buvo gauta informacija apie Panevėžio regione galimai rengiamą padaryti labai sunkų nusikaltimą – nužudymą dėl savanaudiškų paskatų.

Panevėžio apskrities VPK praneša, kad ikiteisminio tyrimo metu įtariamųjų ir kitų asmenų gyvenamosiose vietose Panevėžio ir Vilniaus miestuose buvo atliktos kratos, sulaikyti trys asmenys, kurie policijos duomenimis priskiriami prie veikiančių organizuotų nusikalstamų grupuočių. Teismas, vertindamas ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis, sulaikytiems asmenims skyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą.

Pastaruoju metu vertinama visa gauta informacija apie asmenis, priskiriamus prie Panevėžio regione susikūrusių grupuočių, jų tarpusavio santykius (konfliktus), fiksuojamus įvykius apskrityje. Tokiu būdu buvo organizuojamos visos galimos policinės, prevencinio pobūdžio priemonės šioje apskrityje.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymo nuostatomis penkiems asmenims pritaikytos organizuoto nusikalstamumo prevencinių poveikio priemonės.

Dėl susidariusios situacijos vertinimo, tinkamo reagavimo į vykstančius kriminogeninius procesus policijos vadovybė pakvietė atvykti Panevėžio apskrities VPK vadovus.

Policija primena, kad vienas svarbiausių Lietuvos kriminalinės policijos biuro uždavinių yra labai sunkių ir sunkių nusikaltimų, taip pat nusikalstamų veikų, sukeliančių platų atgarsį ar darančių didelę žalą valstybei bei asmenims, taip pat organizuotų nusikalstamų grupuočių, susivienijimų ir jų narių daromų ir padarytų nusikalstamų veikų užkardymas, atskleidimas ir tyrimas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min