Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžio sporto klubo savininkei Deimantei Tatarūnienei nepavyko praturtėti iš motinystės išmokų

vežimėlis
15min nuotr. / Asociatyvinė nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, patenkinęs prokurorų prašymą, pripažino kalta 33 metų panevėžietę moterų sporto klubo „Amazonių sala“ savininkę Deimantę Tatarūnienę, kuri už apgaule pasisavintas motinystės išmokas buvo nuteista ir vėliau pagal apeliacinį skundą išteisinta dėl sukčiavimo ir dokumentų klastojimo. Moteriai paskirta galutinė subendrinta bausmė – 26 tūkst. litų dydžio bauda.

Panevėžyje registruoto moterų sporto klubo „Amazonių sala“ savininkė Deimantė Tatarūnienė 2012 metais nuteista už sukčiavimą, apgaulingą apskaitos tvarkymą ir dokumentų klastojimą, privalėjo sumokėti 26 tūkst. litų baudą ir grąžinti neteisėtai pasisavintus daugiau kaip 80 tūkst. litų motinystės išmokų. Aukštesnis teismas klubo savininkę buvo išteisinęs, tačiau Aukščiausiasis dabar vėl grąžino pirminį apkaltinamajį nuosprendį.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikiusios Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorės Aurelijos Gališanskytės teigimu, kaltinamoji, kruopščiai suplanavusi nusikalstamą veiką kaip gauti padidintas motinystės išmokas, suklastojo keliasdešimt buhalterinės apskaitos dokumentų, nes įstaiga turėjo ribotas galimybes sumokėti jai padidintą atlyginimą. Atlyginimas buvo pakeltas būtent tais mėnesiais, iš kurių vėliau buvo skaičiuojamos motinystės pašalpos.

„Sodros“ darbuotojams kas mėnesį gaunamos tūkstantinės motinystės išmokos sukėlė įtarimus, ir jie paprašė prokurorų atlikti ikiteisminį tyrimą. Paaiškėjo, kad klubo savininkė, siekdama gauti didesnes išmokas per motinystės ir vaiko auginimo atostogas ir klastodama dokumentus, savo 800 litų atlyginimą pakėlė iki dviejų, vėliau – net iki septynių tūkstančių litų. Klubą lankančios moterys sumokėdavo už vieną ar du mėnesius, bet jo vadovė dokumentuose apgaulingai nurodydavo, kad abonementas įsigytas žymiai ilgesniam laikotarpiui.

Nuteistoji kartu su priteista jai bauda taip pat privalės „Sodrai” grąžinti nepagrįstai išmokėtą nėštumo ir gimdymo pašalpų bei išmokų vaiko priežiūrai dalį – 80 tūkstančių 931 litą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min