Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Panevėžio teisėjas nusišalino nuo viešbučio „Romantic“ bylos, nagrinėjimas nepradėtas

Panevėžio apygardos teismui pirmadienį nepavyko pradėti bylos dėl viešbučio „Romantic“ rekonstrukcijos – nuo bylos nagrinėjimo nusišalino teisėjas Eligijus Gladutis. Tokį savo sprendimą teisėjas motyvavo tuo, kad Baudžiamojo proceso kodeksas numato, jog teisėjas negali nagrinėti bylos, jeigu jis sprendė įtariamojo suėmimo ar suėmimo pratęsimo klausimą, sankcionavo procesinių prievartos priemonių taikymą arba nagrinėjo proceso dalyvių skundus toje pačioje byloje.
Viešbutis „Romantic“
Viešbutis „Romantic“ (archyvo nuotrauka) / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Būtent toje pačioje byloje tas pats teisėjas yra priėmęs sprendimus nagrinėdamas proceso dalyvių skundus ikiteisminio tyrimo byloje, kuri tuo metu buvo šios baudžiamosios bylos dalis.

Teismo atstovė Jolita Gudelienė BNS sakė, kad ikiteisminio tyrimo metu Panevėžio apygardos teismas yra sprendęs nemažai skundų byloje, juos nagrinėjo šio teismo teisėjai. Artimiausiu metu paaiškės, ar Panevėžio apygardos teisme dar liko teisėjų, nenagrinėjusių skundų šioje baudžiamojoje byloje.

Kol kas naujas teisėjas ir kita bylos nagrinėjimo data nepaskirti.

Dviejų bendrovių vadovams, „Romantic“ viešbučio savininkei Daliai Kuklierienei ir bendrovės „Hidruonis“ direktoriui Arvydui Kiškiui pateikti kaltinamai dėl didelės vertės turto pasisavinimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo, jų panaudojimo, sukčiavimo ir neteisingo duomenų apie pajamas pateikimo.  

Ši baudžiamoji byla buvo išskirta į savarankišką iš itin didelės aprėpties rezonansinio ikiteisminio tyrimo, kuris pradėtas kilus įtarimams dėl 2010 metais Lietuvos krepšinio federacijos ir Panevėžio miesto savivaldybės pasirašytos daugiau kaip 2 mln. litų vertės sutarties dėl Europos vyrų krepšinio čempionato varžybų organizavimo, krepšinio populiarinimo ir plėtros mieste programos įgyvendinimo paslaugų.

Šioje byloje įtarimų yra sulaukęs buvęs Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas, advokatė Diana Dūdienė, Panevėžio miesto meras Vitalijus Satkevičius ir dar keliolika asmenų. Jų byla tiriama toliau. Šioje byloje D.Kuklierienei taip pat pateikti įtarimai.

„Procesas įpareigoja prokurorą, kad imtųsi visų priemonių, jog tyrimai būtų atlikti kuo greičiau, kad veikos būtų ištirtos per kuo įmanomai trumpesnius terminus. Kadangi septynios veikos ištirtos ir surinkta, mano akimis žiūrint, pakankamai duomenų, kad būtų galima įrodinėti dviejų asmenų kaltę dėl septynių nusikalstamų veikų, (...) todėl būtina buvo atskirti ir atiduoti“, – BNS yra sakiusi bylą tyrusi prokurorė Aurelija Gališanskytė.

Tai jau antroji byla išskirta iš šio plataus ikiteisminio tyrimą. Vasarą teismui buvo perduota dviejų asmenų baudžiamoji byla dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumento klastojimo. Teismas bylą nutraukė patvirtindamas prokurorės nutarimą, nes tie asmenys buvo neteisti, gerai charakterizuojami. Teismo verdiktas šioje byloje yra įsiteisėjęs.

Specialiųjų tyrimų tarnybos atlikto ikiteisminio tyrimo duomenimis, įtariama, kad pernai vasarą Panevėžyje registruotos bendrovės generalinė direktorė D.Kuklierienė, susitarusi su kitos bendrovės, kuri registruota Klaipėdoje, vadovu, gavo sąskaitą už tariamus vieno viešbučio remonto darbus, statybos subrangos sutartį, pažymą apie neva atliktus statybos bei remonto darbus ir kitus suklastotus dokumentus, kurie buvo įtraukti į abiejų bendrovių apskaitą.  

Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorės A.Gališanskytės teigimu, šioje byloje siekta ištirti, kokiems tikslams buvo naudojamos bendrovės gautos lėšos, tarp jų – ir Lietuvos krepšinio federacijos skirti pinigai.

Prokurorų manymu, tyrimo metu gauti duomenys rodo, kad bendrovės generalinė direktorė, būdama ir viešbučio akcininkė, su kitos bendrovės vadovo pagalba galėjo pasisavinti didelės vertės turtą – 213 tūkst. litų. Šiais veiksmais, įtariama, išvengta turtinės prievolės valstybei – 37 tūkst. litų pridėtinės vertės mokesčio.  

Panevėžio apygardos prokuratūros nutarimu buvo laikinai apribotos kaltinamosios nuosavybės teisės į 197 tūkst. 500 litų, kurie rasti ir paimti per kratą.  

Šią bylą teismui perdavę Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai kartu su Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnais toliau tęsia 2012 metais pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl Europos vyrų krepšinio čempionatui skirtų lėšų panaudojimo teisėtumo. Kada ši byla, kurioje dabar yra 12 įtariamųjų, pasieks teismą, kol kas nežinoma. Prokurorai sako, kad laukiama specialistų išvadų, vyksta apklausos, analizuojama bylos medžiaga.

Baudžiamasis kodeksas už turto pasisavinimą numato laisvės atėmimo bausmę iki dešimties metų, už sukčiavimą – iki aštuonerių metų, neteisingų duomenų apie pajamas pateikimą – iki trejų metų, apgaulingą apskaitos 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius