Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžio teismo sprendimu žmogų nužudęs vyriškis kalės dešimt metų

Kalėjimas
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Kalėjimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą dėl I.M. nužudymo, pripažino K.B. kaltu dėl šio nusikaltimo ir nubaudė jį laisvės atėmimu dešimčiai metų, bausmę skyrė atlikti pataisos namuose, pranešė Panevėžio apygardos teismas.

Pasak pranešimo, teismas nustatė, kad 2009 m. rugpjūčio 17 d. Panevėžio rajone esančiame sąvartyne K. B., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, ne mažiau kaip šešis kartus dūrė peiliu I. M. į įvairias kūno vietas ir taip jį tyčia nužudė.

Kaltinamasis K. B. savo kaltės nepripažino. Jis teigė, kad tą dieną kartu su žmona dviračiais važiavo į savo darbo vietą – sąvartyną ir pakeliui sutiko I. M., su kuriuo kartu išgėrė alaus, vėliau kartu alų gėrė ir sąvartyne. Kas įvyko po to, jis paaiškinti negali, nes nieko neprisimena. Todėl negali nei patvirtinti, nei paneigti, kad tai jis nužudė I. M.

Teismas, remdamasis liudytojų parodymais, medicinos specialistų išvadomis, o taip pat paties kaltinamojo parodymais, duotais ikiteisminio tyrimo pradžioje ir atliekant parodymų patikrinimą vietoje po pusantro mėnesio nuo įvykio, laikė K. B. kaltę įrodyta. Duodamas šiuos parodymus kaltinamasis gana detaliai nurodė įvykio vietą, paaiškino dalį savo veiksmų, taip pat nurodė dūręs peiliu I. M. į krūtinę ir prisipažino jį nužudęs.

Tai, kad dar po dviejų mėnesių kaltinamasis staiga pakeitė savo parodymus ir ėmė tvirtinti, kad neprisimena įvykio aplinkybių, kad ankstesni jo parodymai yra neteisingi, teismas įvertino kaip K. B. siekimą išvengti baudžiamosios atsakomybės.

Skirdamas bausmę teismas pabrėžė, kad „nors kaltinamasis ikiteisminio tyrimo metu nurodė, kad I. M. pirmas jam sudavė smūgį į nosį, o A. B. (savo žmonai) sakė, kad nužudė I. M. už tai, kad šis pavadino ją „vagilka“, tačiau toks netinkamas I. M. elgesys (vieno smūgio sudavimas į nosį, nepadarant jokio sužalojimo ir (ar) pavadinimas kaltinamojo žmonos žeminančiu žodžiu) negalėjo paskatinti padaryti labai sunkų nusikaltimą – nužudymą. I. M. elgesio pobūdis ir intensyvumas neduoda teismui pagrindo tokį elgesį pripažinti provokuojančiu, turėjusiu įtakos veikos padarymui.“

Šis Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per dvidešimt dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min