Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžio valdininkų korupcijos byloje išteisintas triatlonininkas Vidmantas Urbonas

Vidmantas Urbonas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Vidmantas Urbonas
Šaltinis: 15min
2
A A

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas patvirtino, jog Viktoras Trofimovas, būdamas Panevėžio apskrities darbo biržos viršininkas, ir Marijonas Dambrauskas, eidamas Statybos valstybinės priežiūros skyriaus vedėjo pareigas, piktnaudžiavo tarnyba ir kyšininkavo. Jiems skirtos baudos, o Panevėžio triatlono klubo pirmininkas Vidmantas Urbonas buvo išteisintas, trečiadienį praneša Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Iki 2016 m. gegužės 24 d. Panevėžio darbo biržos direktoriaus pareigas ėjęs V.Trofimovas 2015 m. birželio 12 d. Panevėžio miesto apylinkės teismo ir 2016 m. vasario 3 d. Panevėžio apygardos teismo nuosprendžiais pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo, M.Dambrauskas – dėl piktnaudžiavimo.

Už nusikalstamas veikas Panevėžio apygardos teismas V. Trofimovui skyrė 3 012 eurų baudą, M. Dambrauskui – 1 882 eurų baudą.

LAT panaikino nuosprendžių dalis dėl Panevėžio triatlono klubo pirmininko V.Urbono nuteisimo, tačiau pažymėjo, kad dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo turėtų būti sprendžiamas V.Urbono administracinės atsakomybės klausimas.

Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai.

Jie nustatė, kad 2009 m. V.Trofimovas, tuo metu dirbęs Panevėžio apskrities viršininku, kartu su tuomečiu Statybos valstybinės priežiūros skyriaus vedėju M.Dambrausku suklastojo dokumentą. Šie asmenys, žinodami, kad Panevėžio miesto apylinkės teismas žemės sklype, esančiame Klaipėdos gatvėje, nutartimi laikinai sustabdė statybas, suklastojo dokumentą dėl statinio patalpų pripažinimo tinkamu naudoti.

STT Panevėžio valdybos pareigūnai taip pat nustatė, kad tuometis Panevėžio apskrities viršininkas V. Trofimovas už gautas iš verslininko D. V. paslaugas darė įtaką pavaldiems tarnautojams dėl to, kad būtų pratęsta viena valstybinės žemės nuomos sutartis.

Šiais metais teismai išnagrinėjo 11 STT Panevėžio valdybos tirtų korupcinių bylų, kuriose 14 asmenų pripažinti kaltais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min