Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 27, 09:43

Panevėžio verslininką teis dėl Neringos mero ir savivaldybės įmonės direktoriaus papirkimo

Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje mėginimu papirkti Neringos merą bei UAB „Neringos vanduo“ direktoriaus papirkimu kaltinamas 47-erių metų verslininkas iš Panevėžio.
Bandyta papirkti Valstybinės energetikos inspekcijos darbuotojus
Asociatyvi iliustracija / STT nuotr.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaltinamasis verslininkas, siekdamas, kad tarp teismo sprendimu aukciono laimėtoju pripažinto dalyvio ir šį sprendimą apeliacinės instancijos teisme ginčijančių aukciono organizatoriaus UAB „Neringos vanduo“, Neringos savivaldybės administracijos ir nelaimėjusio aukciono dalyvio, būtų sudaryta taikos sutartis, 2021 metų spalį pasiūlė Neringos savivaldybės merui Dariui Jasaičiui ne mažesnį kaip 10 tūkst. eurų kyšį.

Pastarajam neišreiškus sutikimo priimti siūlomą kyšį, verslininkas, siekdamas minėtos taikos sutarties pasirašymo, 2021 metų lapkričio pabaigoje 10 tūkst. eurų kyšį davė su teisėsaugos institucijomis bendradarbiavusiam bendrovės „Neringos vanduo“ direktoriui.

Įmonei „Neringos vanduo” vadovauja Dangeras Aleksandrovas.

Apie galimai neteisėtus verslininko iš Panevėžio veiksmus STT pareigūnams pranešė Neringos meras, pažymima prokuratūros pranešime.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje per 7 mėnesius atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai, tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Baudžiamasis kodeksas asmeniui, kuris tiesiogiai pažadėjo ar susitarė duoti arba davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui už pageidaujamą valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens teisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, gali būti baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmams.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min