TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžyje demaskuota stambiausia šešėlinės ekonomikos verslo grupė

Antrankiai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Antrankiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai kartu su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnais atskleidė mieste organizuotai veikusią šešėlinės ekonomikos verslo grupę, kuri stambiu mastu neteisėtai vertėsi ūkine, komercine veikla siekdama pasipelnyti nusikalstamu būdu.

Įtariama, kad ši grupė iš nelegalios ūkinės, komercinės veiklos 2008-2011 metais galėjo gauti apie keturis milijonus litų neteisėtų pajamų.

„Tai stambiausias, pastaruoju metu Panevėžyje atskleistas, neteisėto vertimosi ūkine komercine veikla faktas. Dabar tyrėjų ir prokurorų uždavinys yra šio sudėtingo ikiteisminio tyrimo metu atsakingai ir kruopščiai surinkti įrodymus, nustatyti visus kaltus asmenis ir ne tik perduoti juos teismui, bet ir pasiekti, kad visas jų ir artimiems giminaičiams perleistas nusikalstamu būdu gautas turtas būtų konfiskuotas. Kova su nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimu ir neteisėtu praturtėjimu šiuo metu yra vienas iš prioritetinių prokuratūros veiklos uždavinių“, – teigia Panevėžio apygardos vyriausiasis prokuroras Justinas Pupka.

Šiuo metu įtarimai pareikšti septyniems panevėžiečiams, tarp jų penkiems asmenims–  dėl to, kad nemokėdami mokesčių valstybei ir netvarkydami buhalterinės apskaitos versliškai ir stambiu mastu neteisėtai prekiavo automobilių dalimis ir aparatūra.

Trys įtariamieji suimti, keturiems įtariamiesiems paskirtos kitos kardomosios priemonės.
Prabangiuose automobiliuose naudojama vaizdo, garso ir navigacine technika buvo prekiaujama naudojantis viena internetine prekybos sistema.

Įtariama, kad ši technika galėjo būti parduodama mūsų šalies ir kitų užsienio valstybių, tarp jų – Kinijos, Taivanio, Prancūzijos, Vokietijos, Graikijos įmonėms ir asmenims.

Pareigūnai kratų metu pas įtariamuosius asmenis rado įvairios automobilinės technikos, neteisėtai laikomą šaunamąjį ginklą, suklastotų asmens tapatybės kortelių ir kitų dokumentų.
Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad įtariamieji savo ir artimų giminaičių vardu turi didelės vertės nekilnojamo turto.

Įstatymų numatyta tvarka laikinai apribotos nuosavybės teisės į šį turtą.

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai, kartu su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnais atskleidę šešėlinės ekonomikos verslo grupę, kuri stambiu mastu neteisėtai vertėsi ūkine, komercine veikla siekdama pasipelnyti nusikalstamu būdu, toliau tiria nusikaltimus ekonomikai ir verslo tvarkai.

Šiuo metu Panevėžio apygardos prokuratūros Sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokurorai vadovauja, organizuoja ir kontroliuoja dešimt Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnų atliekamų ikiteisminių tyrimų, kurie yra susiję su šešėlinės ekonomikos verslu, siekimu praturtėti nusikalstamu būdu, legalizuoti nusikalstamu būdu įgytą turtą, pinigus ir kitomis nusikalstamomis veikomis, darančiomis didelę žalą valstybės ekonomikai, žmonių socialinėms sąlygoms ir jų pragyvenimo lygiui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Prokuratūra
Parašykite atsiliepimą apie 15min