Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžyje į juodąją rinką pateko ginklas, kuris turėjo būti sunaikintas

Ginklas
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Pistoletas
Šaltinis: 15min
0
A A

Prokurorai aiškinasi, ar iš Lietuvos ginklų fondo galėjo dingti sunaikinti atiduotas ginklas. Pradėję nuo vieno sovietinio pistoleto, prokurorai sako, kad dabar tyrimas smarkiai išsiplėtė, praneša LNK žinios.

Pasak LNK žinių pranešimo, kovinis pistoletas TT dar metų pradžioje rastas viename Panevėžio bažnyčios šventoriuje. Patikrinus paaiškėjo, kad šis ginklas, kartą jau patekęs į pareigūnų rankas, – jis buvo atiduotas Lietuvos ginklų fondui sunaikinti, tačiau vėl pateko į juodąją rinką.

„Toks atvejis buvo, mes ir pas save pasitikrinom visus duomenis. Visa medžiaga su tuo ginklu yra atiduota Generalinei prokuratūrai, kuri yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą“, – LNK žinioms sakė Ginklų fondo vadovas Gintautas Mišeikis.

Pistoletą TT dėl didelės žudomosios galios itin vertina nusikalstamo pasaulio atstovai. Kokie nusikaltimai įvykdyti rastuoju Panevėžyje, prokurorai neatskleidžia. Jie tik užsimena, kad tyrimas išsiplėtė.

Generalinės prokuratūros prokuroras Algimantas Kliunka LNK žinioms atsisakė komentuoti atliekamą tyrimą. Tačiau prokuroras pripažino, kad tiriant vieno ginklo istoriją, rasta ir daugiau ginklų, tyrimas plečiamas.

Beveik tuo pat metu, kai Panevėžyje buvo rastas pistoletas TT, Kaune pareigūnai aptiko visą arsenalą ginklų ir sprogmenų. Ginklų fondo vadovas sako, kad kol tyrimas nebaigtas, tvirtinti, kad būtent iš jų dingo sunaikinti skirtas ginklas, negalima – esą rastojo pistoleto numeris gali būti suklastotas.

Ginklų fonde dėl incidento nuo pareigų nenušalintas nė vienas darbuotojas.

„Nebuvo nušalintų, nes jau nebėra tų darbuotojų, kurie konkrečiai buvo susiję su menamu atveju. Visa medžiaga, susijusi su tuo ginklu, yra išimta, dabar tiriama", – LNK žinioms tvirtino G.Mišeikis.

Ar ginklų byloje jau nustatyti įtariamieji, prokurorai neatskleidžia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min