Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžyje kūdikį nužudžiusią penkių vaikų motiną teismas pasiuntė už grotų

RIma Jasevičienė
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Rima Jasevičienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio apygardos teismas penkių vaikų motiną Rimą Jasevičienę (39), kuri buvo įtariama kūdikio žmogžudyste, pripažino kalta ir nuteisė ketverius metus kalėti. Įrodyta, kad moteris praėjusių metų kovą namuose pagimdė ir nužudė savo naujagimį.

Už tokį nusikaltimą įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę nuo 8 iki 20 metų, tačiau Panevėžio apygardos teismas atsižvelgė į tai, kad moteris įvykio metu buvo emociškai bei socialiai nestabili ir pritaikė papildomą Baudžiamojo kodekso straipsnį.

Tiesa, teismo sprendimą moteris per 20 dienų gali apskųsti. Iki nuosprendžio įsiteisėjimo moteris privalės reguliariai registruotis policijoje ir niekur neišvykti.

Po švelnaus nuosprendžio paskelbimo R.Jasevičienė, viena vertus, neslėpė džiaugsmo, bet tvirtino, kad sprendimą skųs.

Tomo Markelevičiaus nuotr./RIma Jasevičienė
Tomo Markelevičiaus nuotr./RIma Jasevičienė

„Sieksiu teisingumo, todėl nuosprendį skųsiu. Kiek turėsiu jėgų, tiek kovosiu. Savo kaltės nepripažįstu. Vaikai – visas mano gyvenimas. Be jų daugiau nieko neturiu. Aš laukiau to kūdikio. Viskas buvo supirkta. Ir drabužėliai, ir lovytė“, – prieš posėdį verkusi, po jo jau su šypsena kalbėjo R.Jasevičienė.

Valstybinį kaltinimą palaikiusi prokurorė Valdemara Chodorcevičienė tvirtino, kad teismo priimtas sprendimas kiek per švelnus, atsižvelgiant į tai, jog moteris nužudė savo pačios vaiką.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Prokurorė Valdemara Chodorcevičienė
Tomo Markelevičiaus nuotr./Prokurorė Valdemara Chodorcevičienė

„Aš siūliau moterį įkalinti 10 metų, bet teismas pasinaudojo Baudžiamojo kodekso suteikta galimybe skirti mažesnę bausmę. Aš manyčiau, kad ketverių metų bausmė už vaiko nužudymą yra per švelni. Aš domėjausi teismų praktika analogiškose bylose ir manau, kad bausmė turėjo būti griežtesnė“, – sakė Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorė V.Chodorcevičienė.

Įtarimas kilo medikams

Nusikaltimas išaiškėjo tuomet, kai po gimdymo nualpusiai 39-erių metų moteriai prireikė medikų pagalbos.

Atvykę medikai suprato, kad panevėžietė neseniai pagimdė, tačiau bute kūdikio nebuvo. Įtarę nusikaltimą medikai apie tai pranešė policijai.

Po vonia – berniuko lavonas

Policijos pareigūnai netrukus rado vyriškos lyties naujagimio kūną. Jis buvo suvyniotas į rankšluostį ir įkištas į prekybos centro maišelį. Vėliau teismo medicinos ekspertizė parodė, kad kūdikis gimė sveikas, tačiau užduso.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Teismas
Tomo Markelevičiaus nuotr./Teismas

Moteris šiuos kaltinimus kategoriškai neigė, ir tvirtino, kad įvyko persileidimas. Kaip kūdikis atsirado rankšluostyje ir maišelyje bei buvo pakištas po vonia, gimdyvė taip pat teigė nežinanti.

Nusikaltimo metu vyro namuose nebuvo

Tuo metu, kai R.Jasevičienė gimdė, o vėliau nužudė savo kūdikį, moters sugyventinio namuose nebuvo. Vyras anksčiau buvo išreiškęs įtarimus dėl nėštumo, bet moteris tą kategoriškai neigė. Apie motinos nėštumą numanė jos atžalos.

Vaikai namuose matė kūdikiams skirtų rūbelių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min