Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžyje nuteista ketveriukė, reikalavusi pinigų iš lažybose laimėjusio panevėžiečio

Teismas
Photos.com nuotr. / Teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, pripažino panevėžiškius G.Ž. ir A.M. kaltais dėl savavaldžiavimo, vilnietį M.D. ir panevėžietį R.Š. – kaltais dėl poveikio nukentėjusiam asmeniui darymo.

Kaip rašoma teismo pranešime, teismas nubaudė G.Ž. ir A.M. laisvės atėmimo bausmėmis dešimčiai mėnesių, M.D. skyrė 2 tūkst. 80 litų baudą, ketvirtam nuteistajam – R.Š. apribojo laisvę vieneriems metams ir įpareigojo jį per tris mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo neatlygintinai išdirbti 50 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

G.Ž ir A.M. nuteisti už tai, kad praėjusių metų liepą, įtardami, kad nukentėjusysis M.J., nesilaikydamas jų bendro susitarimo pasidalyti lažybose laimėtus pinigus, pasiėmė visą laimėjimą sau, apgaule išviliojo jį iš namų Panevėžyje, nusivežė į Paberžio kaimą, ten jį mušė rankomis, spardė kojomis, bukais daiktais sudavė jam ne mažiau kaip 14 smūgių į įvairias kūno vietas.

Smurtaudami kaltinamieji reikalavo, kad M.J. jiems perduotų 20 tūkst. eurų kaip dalį lažybose laimėtų pinigų. O iki bus perduota jų reikalaujama suma dar pareikalavo M.J. perduoti jiems savo 60 tūkst. litų vertės automobilį „VW Touareg“ ir apie 7 tūkst. 500 litų.

Kaltinamieji R.Š. ir M.D. nuteisti už tai, kad tų pačių metų rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais Panevėžio sporto rūmų patalpose susitiko su M.J. ir įtikinėjo jį pakeisti savo parodymus. Kaltinamieji įteikė M.J. vizitinę advokato kortelę su kontaktiniais duomenimis ir siūlė jam apsilankyti pas advokatą, kuris nurodytų, kokius duoti parodymus, kad G.Ž. ir A.M. būtų skirtos švelnesnės bausmės.

Spręsdamas kaltės klausimą teismas įvertino G.Ž ir A.M. veiką kaip ginčijamos savo tariamos, t.y. egzistuojančios tik jų sąmonėje, teisės į dalį laimėjimo vykdymą, vartojant fizinį ir psichinį smurtą. Nuosprendyje teismas konstatavo, kad visų keturių kaltinamųjų kaltė yra nustatyta ištirtais bylos įrodymais. Visų atsakomybę sunkina bendrininkavimas.

G.Ž., A.M., R.Š. ir M.D. praeityje teisti, teistumai išnykę. Bausmes nuteistiesiems teismas skyrė, atsižvelgęs į jų padarytų nusikalstamų veikų pobūdį, taip pat į nuteistuosius charakterizuojančius duomenis.

Šis Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per dvidešimt dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min