Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžyje nuteistas iš nepažįstamo vairuotojo už tariamą KET pažeidimą turtą prievartavęs vyras

Temidė, teisingumo deivė
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Temidė, teisingumo deivė
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadenį Panevėžio apygardos teismas pripažino kaltu dėl turto prievartavimo anksčiau tris kartus teistą Biržų rajono gyventoją V.A. ir skyrė jam pusketvirtų metų laisvės atėmimo bausmę.

Kaip rašoma Panevėžio apygardos teismo pranešime, incidentas kelyje Vabalninkas–Pasvalys, Biržų rajone, įvyko pernai spalio 26 dieną. Automobiliu važiavusiam 22 metų V.A. pasirodė, kad priešpriešiais atvažiuojantis automobilis, kurį vairavo nukentėjusysis T.S., atliko manevrą, galėjusį sukelti avarinę situaciją.

Supykęs dėl tokio elgesio V.A. apgręžė savo automobilį ir kelis kilometrus vijosi T.S. Pasivijęs ir užblokavęs nukentėjusiojo automobilį V.A. du kartus smogė išlipusiam iš automobilio T.S. į veidą ir reikalavo, kad šis jam atiduotų savo automobilį „Audi A4“ arba sumokėtų 1 tūkst. eurų kaip moralinės žalos atlyginimą.

Tiek pinigų nukentėjusysis neturėjo, todėl sumokėjo kaltinamajam 2 tūkst. 300 litų, kuriuos jam pavyko pasiskolinti. Be to, nukentėjusysis buvo priverstas atiduoti keturis 800 litų vertės automobilio ratus. Juos kaltinamasis V.A. pasiėmė iš nukentėjusiojo draugo Panevėžyje, pas kurį nukentėjusysis ratus laikė.

Iš pradžių savo kaltę neigęs ir aiškinęs apie nukentėjusiojo savanoriškai grąžintą tariamą skolą jam, V.A. vėliau parodymus pakeitė ir kaltę pripažino iš dalies. Jis teigė nukentėjusiojo nemušęs, o tik norėjęs pabarti už netinkamą elgesį kelyje. Tačiau tokie kaltinamojo parodymai buvo paneigti byloje surinktais įrodymais ir teismo įvertinti kaip kaltinamojo noras sušvelninti savo padėtį.

Skirdamas bausmę kaltinamajam V.A. teismas nurodė, kad jis tris kartus teistas už nusikaltimus nuosavybei, ne kartą baustas už įvairius Kelių eismo taisyklių pažeidimus, vėl nusikalto praėjus vos aštuoniems mėnesiams po to, kai buvo paleistas iš Pravieniškių pataisos namų, kur atliko bausmę. Teismo nuomone, visa tai rodo kaltinamojo antivisuomenines nuostatas, aiškų visuotinai priimtinų elgesio normų ignoravimą ir nenorą taisytis. Teismas taip pat atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis visiškai atlygino nukentėjusiajam padarytą žalą, ir tai pripažinta jo atsakomybe lengvinančia aplinkybe.

Už turto prievartavimą pavartojant fizinį smurtą Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą iki aštuonerių metų.

Šį nuosprendį dar galima apskųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min