Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžyje nuteistas namuose smurtavęs vyras

Įstatymas ir teisingumas
123rf.com / Įstatymas ir teisingumas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ranką prieš savo neįgalią sugyventinę ir mažametį sūnų pakėlęs vyras išgirdo teismo nuosprendį, praneša Panevėžio miesto apylinkės teismas.

Panevėžio miesto apylinkės teismas antradienį baigė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje K.J. kaltinamas sumušęs savo artimuosius.

Kaip rašoma Panevėžio miesto apylinkės teismo pranešime, vasario mėnesio pradžioje 47 metų panevėžietis, grįžęs vėlų vakarą į namus neblaivus, užsipuolė savo sugyventinę, turinčią negalią. Kaltinamasis, pagriebęs nuo stalo lėkštę, trenkė gulinčiai moteriai kelis kartus per veidą. Paskui vyras ranka smogė sūnui per ausį ir į koją. Nukentėjusiesiems padarytas nežymus sveikatos sutrikdymas.

Moteris teisme liudijo, kad sugyventinio smurtą patiria ne pirmą kartą, abu su sūnumi gyvena nuolatinėje baimėje, kad vyras vėl grįš neblaivus ir juos abu muš.

Parinkdamas ir skirdamas bausmę kaltinamajam K.J., teismas atsižvelgė į tai, kad padaryta nusikalstama veika, priskiriama nesunkių nusikaltimų kategorijai, įvykdytas nusikaltimas prieš mažametį ir šeimos narį, padaryta žala nukentėjusiųjų sveikatai.

Įvertinęs byloje surinktų ir teisminio nagrinėjimo metu ištirtų įrodymų visumą, teismas nustatė, kad kaltinamojo atsakomybę lengvinančių aplinkybių nėra, o sunkinanti ta, jog nusikalto būdamas neblaivus (2,23 promilės girtumas).

K.J. niekur nedirba, anksčiau buvo teistas už smurtinius nusikaltimus, baustas administracine tvarka. Teismas atsižvelgė į tą aplinkybę, kad kaltinamasis nuolat smurtauja prieš šeimos narius, ir į nukentėjusiojo išsakytą nuomonę, jog kaltinamojo bijo ir nenori, kad šis gyventų kartu.

Teismas nusprendė K.J. pripažinti kaltu padarius nusikalstamas veikas, numatytas Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 140 str. 1 d. ir 2 d., ir skirti subendrintą galutinę bausmę – laisvės atėmimą vieniems metams šešiems mėnesiams, o paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėti vieniems metams šešiems mėnesiams, įpareigojant K.J. per šį laikotarpį be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip septynioms paroms.

Taip pat teismas kaltinamajam skyrė baudžiamojo poveikio priemones – draudimą iki šių metų rugsėjo 1 dienos prisiartinti prie nukentėjusiųjų – sugyventinės ir sūnaus ir per šešis mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Nuosprendis dar gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min