Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžyje nuteisti aštuonmetę prievartavę 45 metų vyras ir nepilnametis

Sutepta lėlė
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Sutepta lėlė
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio apygardos teisme baigta nagrinėti mažametės mergaitės seksualinio išnaudojimo baudžiamoji byla – už seksualinį prievartavimą aštuonerių metų laisvės atėmimu nuteistas Utenos miesto 45 metų gyventojas R.Ž., nepilnametis uteniškis už jos išžaginimą nuteistas ketverių metų laisvės atėmimu, bausmės vykdymas atidėtas dvejiems metams.

Kaip rašoma Panevėžio apygardos prokuratūros pranešime, valstybės kaltintojas Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Romualdas Valiulis nukentėjusiosios dėdei, aštuonis kartus siekusiam patenkinti savo aistrą su mažamete mergaite, prašė skirti dvejais metais griežtesnę – dešimties metų – laisvės atėmimo bausmę,  mažamete pasinaudojusį nepilnametį nuteisti šešerių metų trijų mėnesių laisvės atėmimu, bausmę atlikti nepilnamečių pataisos namuose.

„Dėl nuteistųjų padarytų nusikalstamų veikų nukentėjusiai mažametei mergaitei buvo konstatuota reakcija į stiprų stresą ir potrauminio streso sutrikimas, šių sutrikimų atsiradimas tiesiogiai susijęs su byloje nagrinėjamais įvykiais ir nuteistųjų veiksmais – tokius byloje pateiktus  vaikų ir paauglių psichiatrijos specialistų duomenis priimtame nuosprendyje patvirtino ir teismas“, – teigia valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikęs Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Romualdas Valiulis.

Alkoholio nevengiančioje šeimoje augusi nukentėjusi mergaitė nuo aštuonerių metų namuose buvo seksualiai išnaudojama tėvų giminaičio, kuris, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, siekdavo su mažamete tenkinti savo aistrą. Nors ir žinodamas, kad mergaitė yra mažametė, giminaitis nevengdavo pasinaudoti jos bejėgiška būkle – jis pripažintas kaltu aštuonis kartus santykiavęs su nukentėjusiąja ir ją prievartavęs.

Vieną kartą dvylikametę mergaitę, pasinaudojęs jos dėl mažametystės bejėgiška būkle, prieš nukentėjusiosios valią, neveikiančios gamyklos pastate išžagino neblaivus pažįstamas nepilnametis. 

Už mažamečio asmens seksualinį prievartavimą baudžiama laisvės atėmimu iki trylikos metų, už išžaginimą – iki penkiolikos metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min