Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 25, 16:31

Panevėžyje nuteisti mažametę žinutėmis tvirkinę vyrai: prašė atsiųsti nuogybių

Panevėžio apylinkės teisme išnagrinėta baudžiamoji byla, joje du vyrai nuteisti laisvės atėmimo ir apribojimo bausmėmis už jaunesnio negu 16 metų asmens tvirkinimą. Teismo posėdžiai vyko už uždarų durų siekiant apsaugoti nepilnametės mergaitės asmens teises.
Prievarta
Asociatyvi iliustracija / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Kaip trečiadienį pranešė teismas, vyrai per feisbuko pokalbių programą iš savo paskyrų rašė nepilnametei mergaitei seksualinio pobūdžio žinutes, prašydami atsiųsti savo nuogo kūno nuotraukų.

35 metų vilnietis jau kartą buvo teistas už tokį pat nusikaltimą. Pareigūnai nustatė, kad, atlikdamas bausmę pataisos namuose, jis vėl žinutėmis tvirkino nepilnametę. Vilnietis dabar nuteistas trejų metų laisvės atėmimo bausme.

42 metų rokiškėnui skirta aštuonių mėnesių laisvės apribojimo bausmė su įpareigojimu dalyvauti elgesio pataisos programoje, dirbti arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje, per šešis mėnesius neatlygintinai išdirbti 60 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

„Išnagrinėjęs visus byloje surinktus įrodymus, teismas daro išvadą, kad kaltinamųjų kaltė padarius nusikalstamas veikas – kėsinimąsi į jaunesnio negu 16 metų asmens seksualinį neliečiamumą, įrodyta.

Kadangi net atlikdamas bausmę pataisos namuose vilnietis nesusilaikė nuo nusikalstamų veikų darymo, todėl jam skirtina griežčiausia bausmės rūšis – laisvės atėmimas, jo trukmę nustatant didesnę nei bausmės vidurkis“, – pranešime cituojamas bylą nagrinėjęs Panevėžio rūmų teisėjas Vytautas Krikščiūnas.

Pasak jo, kitas nuteistasis, rokiškėnas, prisipažino padaręs nusikalstamą veiką, nuoširdžiai gailėjosi bei savo noru pradėjo atlyginti padarytą neturtinę žalą, tad jam skirta švelnesnė – laisvės apribojimo bausmė su įpareigojimais.

Abu nuteistieji turės atlyginti nukentėjusiosios advokato išlaidas bei sumokėti po 2 tūkstančius eurų neturtinės žalos.

Nuosprendis gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min