Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžyje nuteisti organizuota grupe veikę sukčiautojai telefonu, iš gyventojų išvilioję daugiau kaip 30 tūkst. litų

Teismo nuosprendis
Photos.com nuotr. / Teismo nuosprendis
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžyje antradienį laisvės neteko organizuota grupe veikę ir panevėžiečius apgaudinėję sukčiautojai telefonu. Pataisos namuose bausmę atliekančiam A.N. paskirta aštuonerių metų, jo bendrininkui A.C. – trejų metų laisvės atėmimo bausmės, jiems priteista atlyginti sukčiavimu miesto ir rajono gyventojams padarytus nuostolius.

Tokį sprendimą antradienį popiet, baigęs nagrinėti panevėžiečių prokurorų perduotą didelės apimties nusikaltimų nuosavybei baudžiamąją bylą, priėmė miesto apylinkės teismas.

Panevėžio miesto ir rajono gyventojų namuose pastaraisiais metais suskambėjęs laidinis telefonas vyresnio amžiaus žmogų sujaudindavo netikėta žinia apie artimuosius tariamai ištikusią nelaimę ir dažnas nepagailėdavo atiduoti paskutinių santaupų nusikalstamos veikos organizatorių pasiuntiniui – šios organizuotai veikusios grupės nariai buvo kaltinami apgaule išvilioję iš žmonių daugiau kaip 30 tūkstančių litų.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant nusikaltimų nuosavybei baudžiamąją bylą teisme palaikiusi Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo skyriaus prokurorė Aurelija Gališanskytė už padarytus sunkius nusikaltimus pagal parengtą nusikalstamos veikos planą sukčiavimų organizavimu kaltinamam teisiamajam A.N. siūlė skirti griežtesnę – 14 metų laisvės atėmimo bausmę.

Bylos duomenimis, prieš kelerius metus A.N., atlikdamas laisvės atėmimo bausmę pataisos namuose, parengė nusikalstamos veikos – sukčiavimų – planą, parūpino nusikalstamos veikos darymo įrankius – mobilaus ryšio telefonus su SIM korteles. Buvo suburta organizuota grupė, kurioje dalyvavo ir kartu su juo bausmę atliekantis A.C., buvo surasti bendrininkai laisvėje, jiems paskirstyti vaidmenys ir nurodytos užduotys.

Pats organizatorius arba jo nurodymu kartu su juo laisvės atėmimo bausmę pataisos namuose atliekantis asmuo, prisistatęs policijos pareigūnu, artimu giminaičiu ar valstybės tarnautoju, skambindavo senyvo amžiaus gyventojams ir melagingai pranešdavo apie artimų asmenų padarytus teisėtvarkos pažeidimus arba jiems priklausančią Europos Sąjungos paramą, reikalingumą sutvarkyti dokumentus dėl banke laikomų pinigų.

Siūlydamiesi pagelbėti sukčiautojai tikindavo, kad susitaikymui su nukentėjusiaisiais, žalos atlyginimui, atleidimui nuo baudžiamosios atsakomybės arba už dokumentų tvarkymą reikia pinigų arba vertingų daiktų.

Dvylika nukentėjusių asmenų perdavė sukčiautojams įvairias pinigų sumas ar pervedė į sąskaitą kitiems jų bendrams.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, tyrimą kontroliavo ir organizavo Panevėžio apygardos prokuratūros Sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokurorai.

Dar viena žmones telefonu apgaudinėjusi septynių sukčiautojų organizuota grupė prieš mėnesį sulaukė prokurorų siūlytų paskirti griežtų bausmių Pasvalyje išnagrinėjus rajono apylinkės prokuratūros prokurorų perduotą nusikaltimų nuosavybei baudžiamąją bylą.

Įstatymas tam, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo svetimą turtą, numato laisvės atėmimo bausmę iki trejų arba iki aštuonerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min