Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžyje organizuota prekyba žmonėmis kaltinami 33 asmenys

Bylos nagrinėjimas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Bylos nagrinėjimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai perdavė nagrinėti apygardos teismui dar vieną nusikaltimų žmogaus laisvei baudžiamąją bylą, kurioje nusikalstamų veikų padarymu – prekyba žmonėmis – įtariami keturi asmenys: G. P., J. V., A. K. ir R. Š.

Įtariama, kad kartu su prekybos žmonėmis organizuotos grupės nariais veikę ir kiekvienam numatę atskirą užduotį keturi bendrininkai, pasinaudodami nukentėjusiosios, neturėjusios pragyvenimo šaltinio, kitais socialinio ir psichologinio pažeidžiamumo aspektais, apgaule siekė ją įtraukti į prostituciją ir pelnytis iš šio verslo. Bendrininkai, pažadėję merginai gerai apmokamą darbą, savo nusikalstamus kėslus įvykdė – byloje surinkti duomenys patvirtina, kad nukentėjusioji buvo išgabenta į užsienį ir parduota.

Šiuo metu teisme nagrinėjamose penkiose baudžiamosiose bylose prokurorai prekyba žmonėmis kaltina 33 asmenis. Aštuoni nuteistieji, teismo pripažinti kaltais į prostituciją pardavę 22 nukentėjusias merginas, jau yra sulaukę bausmių.

„Kasmet mūsų prokurorams pavyksta atskleisti vis daugiau šių žmogaus orumą žeidžiančių nusikalstamų veikų ir nustatyti kaltuosius – šiuo metu teisme nagrinėjamose penkiose baudžiamosiose bylose prokurorai prekyba žmonėmis kaltina 33 asmenis. Aštuoni nuteistieji, teismo pripažinti kaltais į prostituciją pardavę 22 nukentėjusias merginas, jau yra sulaukę bausmių. Vienoje bylų trys nukentėjusiosios, gyvenančios užsienyje, pirmą kartą buvo apklaustos nuotoliniu būdu – pasitelkus garso ir vaizdo priemones. Nuoseklus prokurorų ir tyrėjų darbas su į prekeivių pinkles įtrauktomis merginomis, Caritas nuoširdi pagalba ir globa – šios bendros visų pastangos pelno nukentėjusiųjų pasitikėjimą, todėl Panevėžyje pernai pasisekė ištirti daugiausiai šalyje su organizuota prekyba žmonėmis susijusių nusikaltimų ir perduoti bylas teismui“, – teigia Panevėžio apygardos vyriausiasis prokuroras Justinas Pupka.

Pasak Panevėžio apygardos prokuratūros vadovo Justino Pupkos, apsukrūs prekeiviai, pasinaudodami sunkia ekonomine situacija ir siekdami sau turtinės naudos, nepaiso įstatymų ir jokių dorovės nuostatų – pardavinėja žmones kaip prekes, net nepilnametes merginas ir  vaikus, pelnosi iš jų įtraukimo į prostituciją. Prokurorai siekia, kad pavyktų ištirti ir į teismą perduoti ne pavienius asmenis, bet organizuotas nusikalstamas grupes, ir tokiu būdu būtų suardomas nusikalstamos veiklos tinklas. Daug pastangų pareikalaujančias ir įrašytas į prokurorinės veiklos prioritetus prekybos žmonėmis bylas, susijusias su prostitucijos verslu, padeda tirti tarptautiniai teisiniai susitarimai ir geranoriška užsienio kolegų pagalba, nors kartais atsakymų į teisinės pagalbos prašymus tenka ilgokai palaukti“,- teigia Panevėžio apygardos vyriausiasis prokuroras Justinas Pupka.

Teisme šiuo metu yra nagrinėjamos penkios su organizuotu nusikalstamumu susijusios prekeivių žmonėmis baudžiamosios bylos, kuriose valstybinį kaltinimą palaiko Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.
Šiuo metu ikiteisminiai tyrimai atliekami dar aštuoniose su organizuotu nusikalstamumu susijusiose prekybos žmonėmis baudžiamosiose bylose.

Šiuos ikiteisminius tyrimus atlieka Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro ir Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, tyrimus organizuoja, kontroliuoja ir jiems vadovauja arba patys tiria Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Įstatymas tiems, kas verbavo ir gabeno žmogų pasinaudodami jo pažeidžiamumu ir panaudodami apgaulę, nors žinojo arba siekė, kad nukentėjęs asmuo būtų įtrauktas į prostituciją ar būtų pelnomasi iš šio asmens prostitucijos, numato laisvės atėmimą iki 10 metų, už numatytą veiką, padarytą dviem ar daugiau nukentėjusiems asmenims, arba dalyvaujant su organizuota grupe, numato laisvės atėmimą iki 12 metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min