Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 15d. 10:49

Panevėžyje prieš teismą netrukus stos keli turto prievartautojai

Bylos dokumentai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Bylos dokumentai

Netrukus bus teisiami du panevėžiečiai – 35 metų G.Ž. ir 31 metų A.M., įtariami didelės vertės turto prievartavimu, du jų bendrininkai – 29 metų R.Š. ir 31 metų M.D. – už siekimą paveikti nukentėjusįjį.

Kaip informuoja Panevėžio apygardos prokuratūra, šią nusikaltimų nuosavybei, turtinėms teisėms ir teisingumui baudžiamąją bylą nagrinėti apygardos teismui perdavė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ramūnas Pačebutas.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, pernai liepos 12 d. vakare Panevėžyje G.Ž. ir A.M. kartu su kitais tyrimo nenustatytais asmenimis, kaip įtariama, išviliojo nukentėjusįjį iš namų ir pasiūlę nusimaudyti nuvežė į Paberžio kaimo teritoriją. Sumanyto nusikaltimo bendrininkai, reikalaudami 20 tūkstančių eurų (69 tūkstančių litų), apgaule atsigabentą auką gąsdino, mušė ir spardė, kaip užstatą vertė perduoti 60 tūkstančių litų vertės automobilį VW Taureg ir septynis tūkstančius 500 litų.

Kitu du turto prievartavimu įtariamų asmenų bendrininkai pernai vasarą ir rudenį kelis kartus grasinamomis užuominomis apie šeimos likimą siekė paveikti nukentėjusįjį duoti melagingus parodymus. Nukentėjusiajam buvo įteikta vieno advokato, pas kurį reiktų nueiti, vizitinė kortelė. Buvo siekiama melagingais parodymais turto prievartavimu įtariamiems asmenims suteikti galimybę tikėtis švelnesnių bausmių.

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ramūnas Pačebutas teigia, kad turto prievartavimu įtariami asmenys buvo neteisėtai atėmę žmogui laisvę, panaudodami psichinę prievartą ir fizinį smurtą vertė nukentėjusįjį perduoti didelės vertės turtą ir brangų automobilį. Už siekimą paveikti nukentėjusįjį, kad jis duotų melagingus parodymus taip pat taikoma įstatymų numatyta baudžiamoji atsakomybė.

Pasak prokuroro, baudžiamąją atsakomybę sunkinanti aplinkybė yra ta, kad jie veikė kaip bendrininkai.

Ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai, tyrimą organizavo, kontroliavo ir jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Už siekimą paveikti nukentėjusįjį ar liudytoją duoti melagingus parodymus įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę iki dvejų ar ketverių metų, už didelės vertės turto prievartavimą su bendrininkų grupe – iki dešimties metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min