Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 25, 15:02

Panevėžyje svečią nužudęs buto šeimininkas ir jo bičiulis ilgam netenka laisvės

Panevėžyje gyvenantys 36 metų Darius Karnišauskas ir 33 metų Edgaras Matulis išgirdo apkaltinamąjį nuosprendį dėl tyčinio bejėgiškos būklės žmogaus nužudymo. E.Matulis su trečiu teisiamuoju Valentinu Dorožkinu pripažinti kaltais ir dėl sukčiavimo bei neteisėto disponavimo svetima banko kortele.
Įvykio vietoje
Asociatyvi iliustracija / Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr.

Vieno daugiabučio namo laiptinėje be sąmonės gulintį pusamžį panevėžietį su smurto žymėmis ant kūno gyventojai pastebėjo 2020 spalio 17-osios rytą. Vyras buvo nuvežtas į ligoninę, operuojamas, tačiau jo gyvybės išgelbėti nepavyko. Atlikus ekspertizę nustatyta, kad vyras buvo smarkiai sumuštas – nuo smūgių lūžę kaulai, jis patyręs sunkią galvos traumą, primenama prokuratūros pranešime.

Kaltinamieji Darius Karnišauskas ir Edgaras Matulis dėl nužudymo savo kaltę pripažino. Jie pasakojo išvakarėse girtavę nukentėjusiojo bute.

Kilus konfliktui, buto šeimininkas su bičiuliu sumušė sugėrovą, o vėliau ištempė jį į laiptinę ir paliko.

Sulaikius nužudymu įtariamus asmenis, pas E.Matulį buvo rasta jam nepriklausanti banko mokėjimo kortelė. Pareigūnų surastas kortelės savininkas paaiškino, kad pažįstami vyrai ja naudojosi be jo sutikimo – žinodami PIN kodą, iš bankomato paėmė ir pasisavino 300 eurų.

Kaltinimai dėl sukčiavimo ir neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone bei jos panaudojimo buvo pareikšti E.Matuliui ir 49 metų panevėžiečiui Valentinui Dorožkinui.

Panevėžio apygardos teismas visus tris kaltinamuosius pripažino kaltais dėl jiems inkriminuotų nusikalstamų veikų. Subendrinus bausmes, D.Karnišauskui skirta 15-os metų, E.Matuliui – 8-erių, o V.Dorožkinui – 2 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmės.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Valdemara Chodorcevičienė.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min