Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 15d. 16:06

Panevėžys nusikratė mero piktnaudžiavimo bylos, ją narplios Šiaulių teismas

Panevėžio miesto meras teisme
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr. / Panevėžio miesto meras teisme

Lietuvos apeliacinis teismas nutarė perduoti Panevėžio miesto savivaldybės mero bylą nagrinėti Šiaulių apygardos teismui. Dėl to, kad ši byla būtų nagrinėjama ne Panevėžio, o kitos apygardos teisme, į aukštesnįjį teismą kreipėsi Panevėžio apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Sigitas Bagdonavičius.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų tirtą baudžiamąją bylą kovo 21 d. Panevėžio apygardos teismui perdavė Panevėžio apygardos prokuratūra. Šioje byloje Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas, mero patarėja Gintarė Maskoliūnienė ir vilnietis verslininkas M.V. kaltinami piktnaudžiavimu.

Pagal Baudžiamojo proceso kodekso nuostatas minima baudžiamoji byla išties yra teisminga Panevėžio apygardos teismui, tačiau Kodekse numatyta, kad byla gali būti perduota nagrinėti kitam teismui, siekiant užtikrinti svarbius valstybės saugumo, viešosios tvarkos ar teisingumo interesus.

Šiuo atveju, Panevėžio apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Sigitas Bagdonavičius Lietuvos apeliaciniam teismui nurodė, kad yra tam tikros aplinkybės, dėl kurių, nagrinėjant bylą Panevėžio apygardos teisme, tiek proceso dalyviams, tiek pašaliniam stebėtojui gali kilti abejonių dėl šio teismo nešališkumo.

Viena iš priežasčių – tai, kad Panevėžio apygardos teismo pirmininkas E.Činka yra asmeniškai pažįstamas su kaltinamuoju R.M.Račkausku. Be to, kaltinamasis kandidatavo į mero postą per paskutiniuosius rinkimus į savivaldybių tarybų ir tiesioginius merų rinkimus, kuriuos laimėjo palaikomas didžiosios dalies Panevėžio visuomenės.

Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko teigimu, Panevėžio apygardos teismo teisėjai, kurie taip pat yra miesto visuomenės dalis, nagrinėdami šią atgarsį sukėlusią baudžiamąją bylą, dėl padidėjusio visuomenės dėmesio gali jausti netiesioginę įtaką ar sulaukti nepagrįstų teismo, teisėjų darbo vertinimų.

Lietuvos apeliacinis teismas pritarė Panevėžio apygardos teismo argumentams ir teigė, kad visos nurodytos aplinkybės yra pakankamas pagrindas perduoti bylą nagrinėti kitos apygardos teismui.

Apeliacinis teismas pažymėjo ir tai, kad baudžiamoji byla yra rezonansinio pobūdžio (kaltinamasis R.M.Račkauskas yra aktyvus politikos veikėjas, iki laikino nušalinimo ėjęs mero pareigas Panevėžio miesto savivaldybėje, vėl laimėjęs per paskutiniuosius tiesioginius merų rinkimus), todėl nurodytos Panevėžio apygardos teismo aplinkybės gali būti pagrindas pareikšti prašymą nušalinti bet kurį Panevėžio apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėją.

„Nors teismas vykdydamas teisingumą yra nepriklausomas, tokioms aplinkybėms esant ir siekiant pašalinti bet kokias abejones dėl bylą nagrinėjančio teismo nešališkumo, kad nei byloje dalyvaujantiems asmenims, nei visuomenėje nekiltų noras nepagrįstai vertinti teisėjų darbo ir kartu būtų užtikrinti teisingumo interesai, R.M.Račkausko, G.Maskoliūnienės ir M.V. baudžiamąją bylą yra tikslinga iš Panevėžio apygardos teismo perduoti nagrinėti Šiaulių apygardos teismui“, – rašoma Apeliacinio teismo nutartyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min