Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 17d. 10:33

Papirkti ministro patarėją bandžiusiam Kauno zoologijos sodo darbuotojui – 9 tūkst. eurų bauda

Grynieji eurai
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija

Vilniaus miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyriaus prokuroro pareiškimą dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu, Lietuvos zoologijos sodo Bendrųjų reikalų skyriaus vedėją Paulių Beinarį pripažino kaltu dėl papirkimo ir skyrė jam 13 500 eurų baudą.

Procesą baigus baudžiamuoju įsakymu bauda buvo sumažinta trečdaliu ir paskirta galutinė 9 000 eurų (180 MGL) bauda, informuoja prokuratūra.

Ikiteisminis tyrimas dėl galimo papirkimo buvo pradėtas Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) gavus Aplinkos ministro patarėjos pranešimą.

Tyrimo duomenimis, Zoologijos sodo darbuotojas P.Beinaris, kurio pareigos prilyginamos valstybės tarnautojui, per kelis kartus pasiūlė 8 000 eurų vertės kyšį Aplinkos ministro patarėjai ir dalį kyšio davė.

Neteisėtu atlygiu buvo siekiama patarėjos palankumo rengiant Zoologijos sodo pašarų pirkimo, nurašymo ir inventorizacijos dokumentų patikrinimo išvadą.

Teigiamos išvados pagrindu Zoologijos sodui būtų skirtos papildomos lėšos – daugiau nei 20 tūkst. eurų pašarų įsigijimui.

P.Beinaris taip pat siekė papirkti Aplinkos ministro patarėją už pageidaujamą jos neteisėtą veikimą vykdant įgaliojimus, kad ji, kaip Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos atstovė, sudarytų sąlygas vienai statybos įmonei tęsti darbus Lietuvos zoologijos sode ir apie galimus statybos darbų pažeidimus neperduotų informacijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai.

Kaltinamasis pripažino savo kaltę ir sutiko sumokėti teismo jam skirtą baudą. Beje, 2014 m. P.Beinaris pats keletą dienų dirbo vidaus reikalų viceministru.

Vidaus reikalų ministerijos nuotr./Paulius Beinaris
Vidaus reikalų ministerijos nuotr./Paulius Beinaris

„Tai dar vienas atvejis, kai išaiškinama korupcinio pobūdžio nusikalstama veika, asmeniui pranešus apie bandymą jį papirkti. 2019 metais jau skaičiuojame ne vieną dešimtį pradėtų ikiteisminių tyrimų pagal gautus pranešimus. Tikimės, kad tokių atvejų viešinimas atgrasys nuo korupcijos bei paskatins asmenis, atsidūrusius tokiose situacijose, apie tai pranešti STT“ – praėjusių metų pabaigoje apie šį įvykį sakė STT direktorius Žydrūnas Bartkus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min