Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pareigūnai aptiko šeimyninį naminės degtinės virimo verslą

Naminukės fabrikėlis
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato nuotr. / Naminukės fabrikėlis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnams, kontroliuojantiems iš Žemaitijos į Šiaulius plūstančius naminės degtinės srautus ir šiemet iš čia paėmusiems jau pusę tonos šio gėralo, vasario 17-osios popietę teko vykti į Plungės rajoną eilinei naminės degtinės gamintojų demaskavimo operacijai.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad apie 17 val. pareigūnai pasiekė Keturakių kaimo pakraštyje esančią atokią sodybą, už kurios esančiuose krūmuose rūko dūmas. Kriminalistus lodami pasitiko trys palaidi šunys. Tokia garsinė signalizacija apie artėjantį pavojų įspėjo bravore besidarbuojantį 25-erių metų A. N. Vaikinas jau ruošėsi sprukti arkliu pakinkytomis rogėmis, bet nebespėjo. Beje, rogės buvo pakrautos puse tonos naminės degtinės gamybos atliekų – žliaugtų. Kaip sakė sulaikytasis, labai tinkamų kiaulėms šerti.

Pareigūnai įsikūrusiame fabrikėlyje rado  apie 30 litrų jau pagamintos naminukės ir apie 160 litrų raugo. Žemaitijos regionui – tai palyginti nedidelis kiekis šios produkcijos. Tačiau, pasirodo, visą naminės degtinės gaminimo procesą stabdė šaltukas: problemų buvo dėl vandens, nes šalia tekantis upeliūkštis buvo užšalęs, iš sodybos atnešamą vandenį tuoj pat sukaustydavo šaltis, todėl sunkiai sekėsi užmaišyti raugą, užšalo naminukės lašų vėsinimo mechanizmas, nuo šaltuko susproginėjo plastikiniai bravoro vamzdžiai.

Naminę degtinę viręs A. N. – tai Šiaulių pareigūnams gerai žinomos šiuo „verslu“ užsiimančios šeimos narys.      

Praėjusių metų spalio 15-osios vakare Plungės rajone, Stanelių kaime, irgi krūmokšnių apsuptame vienkiemyje, jie užtiko naminukę verdantį 29 metų A. N. brolį – R. N. Tąkart kriminalistai ūkiniame pastate stovėjusiame katile rado kunkuliuojant apie toną raugo. Prieš kelis mėnesius pareigūnai buvo uždarę jo bravorėlį, veikusį kitoje vietoje – Gelindėnų kaimo sodyboje. Čia norintiems patekti Plungės rajono policijos komisariato pareigūnams teko grumtis su sodybą saugančiu šunimi, kuris vieną jų apkandžiojo. Prieš gyvūną teko panaudoti ginklą.

Tą patį praėjusių metų spalį pareigūnai sulaikė dar vieną šių dviejų brolį  – 23 metų M. N.  Jis triūsė Plungės rajone, prie Smilgių kaimo esančioje Gaižupio miško tankmėje. Šis bravoras padarė įspūdį net daug ko mačiusiems Šiaulių kriminalistams, nes virimo procesas buvo sudvigubintas: dviejų metrų ilgio, 1,1 m aukščio ir 0,8 m pločio  virimo talpa dviem plastikinėmis žarnomis buvo sujungta su atšaldymo talpa, kurioje buvo sumontuoti du garų kondicionavimo įrenginiai, pro du atskirus vamzdžius išleidžiantys sraunias „naminukės“ čiurkšles. Vanduo raugui, virimo katilui šildyti, gaminamam produktui šaldyti buvo imamas iš čia pat tekančio upelio. Pareigūnai rado apie 1,6 tonos raugo bei 200 litrų jau pagamintos skaidriosios.  Šioje miško glūdumoje vaikinas įsikūrė po to, kai prieš mėnesį pareigūnai sunaikino Gelindėnų kaimo sodyboje jo įrengtą bravorėlį. Tada kriminalistus pralinksmino nuotaikingas naminės degtinės gamybos procesas – jam akomponavo grupė „Baltimora“, kurios  dainos „Tarzan boy“ melodija sklido iš grotuvo. Pritardami jai, vaikinas su draugu malkomis kurstė ugnį po 400 litrų talpos katilu. Tąkart pareigūnai rado 70 litrų jau pagamintos naminukės ir dar 2 tonas gamybai paruošto raugo. Nuo 2008 metų dėl šios neteisėtos veiklos baudžiamojon atsakomybėn M. N. buvo patrauktas jau tris kartus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min