Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pareigūnai, nereagavę į mušamos moters prašymą apginti nuo sužvėrėjusio vyro, patys sės į teisiamųjų suolą

Pagalbos telefonas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Sutuoktinio mušama daugiavaikė motina kelis kartus skambino telefonu 112, tačiau pareigūnai į jos pagalbos prašymą laiku nesureagavo.
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokurorė surašė kaltinamąjį aktą baudžiamojoje byloje ir Klaipėdos rajono apylinkės teismui perdavė nagrinėti bylą dėl didelį atgarsį visuomenėje sukėlusio įvykio, kai laiku nesulaukusi policijos pagalbos buvo nužudyta Klaipėdos rajono gyventoja, daugiavaikė motina.

Kaltinimai dėl tarnybos pareigų neatlikimo pareikšti Klaipėdos rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus  Operatyvaus valdymo grupės specialistui 37 m. V.V. bei vyresniajam postiniui 31 m.  R. R. 

Ikiteisminio tyrimą atlikę Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato  Vidaus tyrimų poskyrio tyrėjai nustatė, kad minėti pareigūnai šių metų vasario 11 d. budėjo Klaipėdos rajono policijos komisariate. Elektroninio ryšio priemonėmis apie  18.45 val. gavę „C“ kategorijai priskirtą pranešimą apie užregistruotą įvykį, jie tinkami nesureagavo į moters pagalbos šauksmą, t.y. į įvykio vietą – Lūžgalių k., Klaipėdos r. laiku neišsiuntė policijos pajėgų pateiktai informacijai patikrinti ir daromam teisės pažeidimui užfiksuoti bei nusikaltimui užkardyti. Policijai skambinusi moteris pranešė, kad jos vyrui teismo sprendimu yra uždrausta artintis prie jos, tačiau jis, galimai būdamas neblaivus, šiuo metu atvyko į jos namus, kuriuose yra mažamečių vaikų, todėl moteris laukia atvykstant policijos.

„Tokiu savo neveikimu Klaipėdos rajono policijos komisariate budėję pareigūnai, būdami statutiniai valstybės tarnautojai, pažeidė kelių įstatymų bei teisės aktų reikalavimus, sulaužė duotą priesaiką ir pažemino pareigūno vardą, taip sudarydami sąlygas formuotis neigiamai visuomenės nuomonei apie policijos, kaip institucijos, atsakingos už asmens ir visuomenės saugumą bei viešosios tvarkos užtikrinimą, neveiklumą bei nesugebėjimą tinkamai atlikti jai pavestų funkcijų. Dėl to policijai, kaip institucijai, bei valstybei padaryta didelė neturtinė žala“, – nusikaltimo sudėties esmę pakomentavo kaltinamąjį aktą byloje surašiusi bei valstybinį kaltinimą teisme palaikysianti Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokurorė Kristina Blinstrubienė.

Prokurorės teigimu, abiejų kaltinamųjų atsakomybę lengvinančių bei sunkiančių aplinkybių nenustatyta, civilinis ieškinys byloje nepareikštas.

Įstatymas už tarnybos pareigų neatlikimą numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Primintina, kad baudžiamoji byla dėl itin žiauraus šeimos nario nužudymo šiuo metu yra nagrinėjama Klaipėdos apygardos teisme, kaltinimai byloje pareikšti nužudytosios moters vyrui 38 m. P. V.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min