Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 gruodžio 29d. 09:24 , Atnaujinta: 2020 gruodžio 29d. 14:24

Pareigūnai pašiurpo: tarp šiukšlių kalnų gyvenanti klaipėdietė bute laikė kelis šunis, vieną teko užmigdyti

Debreceno gatvėje gyvenanti senjorė savo bute laikė kelis pekinų veislės šunis, kuriuos anksčiau veisė. Šunys buvo laikomi kraupiomis sąlygomis, kuriose gyvena ir pati klaipėdietė, kaupianti šiukšles. Įvairių tarnybų atstovai pro jas vos galėjo praeiti. Uostamiesčio pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais.

Gruodžio 22 dieną Klaipėdos miesto policijos komisariate registruotas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos departamento (VMVT) atstovų pareiškimas, kad Debreceno gatvėje esančiame bute, galimai netinkamomis sąlygomis, yra laikomi šunys, gali būti vykdomas nelegalus gyvūnų veisimas.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įvykį tirti ėmėsi Klaipėdos prokuratūra.

Kaip 15min pasakojo VMVT Klaipėdos departamento vadovas Antanas Bauža, informaciją apie žiauriai laikomus gyvūnus perdavė dešimt gyventojų, pasirašiusių raštą. Kaimynams tenka kęsti dvoką, sklindantį iš maždaug 70 metų moters namų.

„Mes atlikome tikrinimą ir perdavėm policijai. Nebuvo nustatyta, kad vyktų šunų veisimas, bet šunys netinkamai laikomi. Buvo rasti penki, vienas buvo nugaišęs. Kaip šeimininkė aiškino, jie veisliniai, buvo čipuoti, bet jau amžiuje šuneliai. Pati sakė, kad prieš dešimtmetį veisė, bet paskutiniu metu jau nebe. Šuneliai nuvežti į gydyklą, vienas iš keturių buvo sunkios būklės, teko užmigdyti. Moteris ir pati gyvena sunkiai. Butas paverstas sąvartynu, šiukšlių kalnas iki pat lubų, praeiti sunku“, – pasakojo atstovas.

Pirmąjį kartą moteris pareigūnų į butą neįsileido. Institucijoms teko kreiptis į teismą dėl leidimo patekti į butą. Jį gavus ugniagesiai lipo per langą ir atidarė pareigūnams duris.

„Matyt, žmonės kentė ilgą laikotarpį. Pagal gautą skundą mes bandėme butą patikrinti dar lapkričio 11 dieną, bet mūsų neįsileido. Kadangi nebuvo teismo sprendimo, negalėjome patekti. Ėmėmės veiksmų, kreipėmės į Klaipėdos apygardos teismą, kuris suteikė leidimą, bet ir su juo nepatekome geranoriškai. Tuomet mums vėlgi pagelbėjo gyventojai, kurie stebėjo, kada moteris yra namuose. Organizavome patikrinimą.

Šiurpus vaizdas... Vien nuo to, kad kaupė atliekas. Nesirūpino gyvūnais, nors pati moteris manė, kad rūpinosi.

Kreipėmės į policiją, kad vykdant nutartį būtų galima patekti į butą. Situacija bloga buvo, gyvūnai prastai laikomi, butas paverstas landyne, apleistas. Šiurpus vaizdas... Vien nuo to, kad kaupė atliekas. Nesirūpino gyvūnais, nors pati moteris manė, kad rūpinosi. Žiauriomis sąlygomis jie gyveno“, – sakė veterinarijos tarnybos atstovas, dėkodamas ir viešajai įstaigai „Gelbėkime gyvūnus“, kuri vis praneša apie galimus pažeidimus.

VMVT nuotr./Bute aptiktos šiukšlės
VMVT nuotr./Bute aptiktos šiukšlės


Iš moters paimti augintiniai perduoti gyvūnų globos įstaigai „Būk mano draugas“.

Uostamiesčio savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus atstovai ne kartą lankėsi moters bute, tačiau jų niekas neįsileido.

Atliekų tvarkymo klausimą bute turi spręsti Klaipėdos miesto savivaldybė. Moteris gali būti įpareigota sutvarkyti šiukšles arba tai gali tekti padaryti priverstiniu būdu.

Panašių atvejų jau būta. Namą administruojančiai bendrovei teko kreiptis į teismą, kad gautų leidimą patekti į patalpas ir butas buvo išvalytas.

Dalyvavo paimant šunelius

Klaipėdietė Gustė, savanoriaujanti beglobių gyvūnų prieglaudoje „Būk mano draugas“, dalyvavo paimant šunelius.

„Aš juos ir paėmiau iš ten... Vienas buvo negyvas, penkias paras pragulėjęs. Baltą kalytę užmigdėme, nes jai kaupėsi nežmoniškai vanduo plaučiuose, ji buvo akla, širdis buvo padidėjusi. Jai buvo 16 metu, ji labai silpna buvo, tad nebekankinom jos. Jai užteko narkozės ir sustojo jos širdis. Dar vienas šuo Braškė vardu, kuriai 10 metų, jai buvo pašalinta gimda, išrauti visi dantys. Likę du juodi šuniukai, Spurga ir Džemas, turėjo stiprius uždegimus ir daug problemų, bet kol kas gerai jaučiasi. Tikimės, kad nereiks nei vieno daugiau migdyti, kol kas gyvena laikinoje globoje ir sveiksta“, – pasakojo mergina.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

02:50
14:56
00:53

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min