Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 5d. 13:29 , atnaujinta: 2012 balandžio 5d. 13:43

Pareigūnai: po skandalingų įvykių Garliavoje pradėti penki ikiteisminiai tyrimai, įtarimai niekam nepareikšti, antstolis nėra blogis

Laimutė Stankūnaitė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Laimutė Stankūnaitė Garliavoje

Prokuratūros, policijos pareigūnai ir antstoliai ketvirtadienį surengė bendrą spaudos konferenciją, kurioje bandė paaiškinti situaciją Garliavoje.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Žydrūnas Radišauskas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Žydrūnas Radišauskas

Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Žydrūnas Radišauskas sako, kad ne į visus klausimus dėl situacijos Garliavoje gali atsakyti, kadangi vyksta ikiteisminis tyrimas.

„Tačiau noriu pabrėžti, kad šiandien teisme pradėta nagrinėti vadinamoji pedofilijos byla. Teismas priėmė sprendimą bylą nagrinėti viešame posėdyje, tad gal ten ir bus atsakyta į daugelį klausimą“, – sakė prokuroras.

Dėl įvykio Garliavoje kovo 23 d., kuomet buvo bandoma nesėkmingai įvykdyti teismo sprendimą ir Laimutei Stankūnaitei perduoti dukrą, prokuratūra pradėjo net penkis ikiteisminius tyrimus, tačiau jų Ž.Radišauskas kol kas nedetalizuoja.

Kalbėdamas apie ikiteisminį tyrimą dėl teismo sprendimo nevykdymo, prokuroras sakė, kad šis ikiteisminis tyrimas pradėtas laiku.

Kalbėdamas apie ikiteisminį tyrimą dėl teismo sprendimo nevykdymo, prokuroras sakė, kad šis ikiteisminis tyrimas pradėtas laiku.

Kauno miesto apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius teigia, jog Kauno miesto apylinkės prokuratūra atlieka keturis ikiteisminius tyrimus – dėl piktnaudžiavimo, dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo L.Stankūnaitei, dėl trukdymo antstolei, dėl grasinimų policijos pareigūnams. Dar vieną ikiteisminį tyrimą – dėl grasinimo antstolei – atlieka Kauno m. Centro policijos komisariatas.

Atliekant šiuos tyrimus, kurie vis dar yra pirminėje stadijoje, pasitelkti ir interneto erdvę stebintys policijos pareigūnai.

„Šiose bylose įtarimų kol kas nekam nepareikšta“, – sakė D.Valkavičius.

Generalinio policijos komisaro pavaduotojas Renatas Požėla sako, kad policija kol kas nebaigė tarnybinio tyrimo dėl policijos veiksmų kovo 23 d. Garliavoje.

„Noriu patikinti, kad mūsų vidinis tyrimas pradėtas operatyviai ir gana intensyviai vykdomas. Tačiau nenorėčiau komentuoti vidinio tyrimo smulkmenų“, – sakė R.Požėla.

Filmuotoje medžiagoje mato skirtingus dalykus

Pasak generalinio policijos komisaro pavaduotojo, mergaitę mamai L.Stankūnaitei perduoti būtent kovo 23 d. buvo sutarta antstolės ir policijos pareigūnų susitikime. Tądien 10 val. buvo suderinti galutiniai veiksmai ir apie 10.30 val. antstolė su policijos pareigūnais išvyko į Kedžių namus.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Renatas Požėla
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Renatas Požėla

„Į namus antstolė pateko be problemų. Viduje buvo du pareigūnai, kurie vykdo L.Stankūnaitės ir mergaitės apsauga. Antstolė supažindino vaikų teisų apsaugos darbuotojas su sprendimu“, – sakė  R.Požėla.

Pasak pareigūnų, žiūrėdami filmuotą medžiagą iš Kedžių namų, žmonės mato skirtingus dalykus.

„Mums svarbu aiškumas. Mes vertinsime ir apsaugos pareigūnų veiksmus, ir Kauno policijos Prevencijos skyriaus Taurio Stauskio veiksmus. Filmuotoje medžiagoje yra svarbūs du momentai. Tai pareigūnų veiksmai pirmame epizode, kai močiutė apkabino mergaitę ir kai mergaitė jau buvo ant žemės ir prasidėjo tąsymas“, – sakė R.Požėla.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Aleksandras Selezniovas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Aleksandras Selezniovas

Antstolių rūmų prezidiumo pirmininkas Aleksandras Selezniovas teigia, kad dėl antstolio atliekamų veiksmų galima skųstis teismui. Bet kokią konfliktinę situaciją turėtų vertinti teismas, tad Antstolių rūmų asociacija negali vertinti, ar tinkamai elgėsi antstolė Garliavoje. Tačiau jis pabrėžė, kad antstolis yra tik paskutinė proceso grandis, turinti užtikrinti teismo sprendimo vykdymą.

„Antstolis tik vykdo teismo sprendimą, jis nėra blogis, kaip žmonės kartais galvoja. Tarkim, pasikeis antstolis, jis vis tiek turės vykdyti teismo sprendimą“,  – sakė A.Selezniovas, nepanoręs komentuoti konkrečios bylos.

Kiek kainuoja apsauga, neatskleidė

Pareigūnai kol kas negali atsakyti, kiek dar visa ši istorija gali užsitęsti. Pasak prokuroro Ž.Radišausko, sprendimas vadinamąją pedofilijos bylą nagrinėti viešai gali duoti tam tikrus atsakymus.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Darius Valkvičius
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Darius Valkavičius

„Į kai kuriuos klausimus gali atsakyti pradėti ikiteisminiai tyrimai“, – sakė prokuroras. R.Požėla teigia, kad kovo 23 d. gausiai prie Kedžių namų susirinkusiems policijos pareigūnams buvo duotas nurodymas nesikišti į tai, kas vyks namo viduje. Pareigūnai turėjo užtikrinti, kad neiškiltų kliūčių namo išorėje.

„Namo viduje buvo policijos pareigūnai (apsaugos darbuotojai – red. past.), kurie bandė šalinti kliūtis viduje. Jie vykdė bendrąsias policijos funkcijas“, – sakė R.Požėla.

Pasak R.Požėlos, policijos pareigūnai yra išmokyti, kokie veiksmai yra neteisėti prieš vaiką. Esą policijos vidinis tyrimas turės nustatyti, ar ribos nebuvo peržengtos. Be to, teismas šiomis dienomis turėtų išaiškinti, ką reiškia draudimas prieš vaiką nenaudoti prievartos.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Spaudos konferencija
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Spaudos konferencija

„Mes nuoširdžiai tikimės, kad vaiko perdavimo mamai klausimas bus išspręstas be konfliktų, be policijos įsikišimo“, – sakė R.Požėla, priminęs, kad laikinajai mergaitės globėjai Neringai Venckienei teismas yra skyręs baudą už teismo sprendimo nevykdymą (po 200 litų kas dieną).

Kaip teigia generalinio komisaro pavaduotojas, net ir įvykdžius teismo sprendimą ir perdavus vaiką mamai, jos abi bus ir toliau saugomos. Tačiau kiek kainuoja jų apsauga, pareigūnas nepanoro sakyti, motyvuodamas tuo, kad tai yra paslaptis.

„Abi bus saugomos tol, kol reikės“, – teigia ir prokuroras Ž.Radišauskas.

Prokuroras taip pat pažymėjo, kad L.Stankūnaitei pedofilijos byloje nebuvo pareikšti kaltinimai, ji buvo apklausta kaip speciali liudytoja, nes jos veiksmuose nebuvo nustatyta nusikaltimo požymių. Ikiteisminis tyrimas jos atžvilgiu buvo nurauktas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min