Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 3d. 13:56

Pareigūnai pričiupo baltarusį, turintį sodybą už 25 metrų nuo Lietuvos–Baltarusijos sienos

Bylos įkalčiai
VSAT nuotr. / Bylos įkalčiai

Kontrabandines cigaretes baltarusis desperatiškai įmetė į šulinį ir netrukus pareiškė, kad šis draudžiamas nešulys – ne jo.

Varėnos rajono Rakų kaime pasieniečiai sulaikė baltarusį, kuris jų akivaizdoje bandė atsikratyti kontrabandiniais rūkalais. Vieną cigarečių dėžę jis įmetė į šulinį, kitą švystelėjo už namo.

Penktadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko pasienio užkardos pareigūnai patruliavo Varėnos rajono Rakų kaimo ribose. Viena nuošaloka kaimo sodyba yra maždaug už 25 metrų nuo sienos su Baltarusija. Praeidami šią sodybą VSAT pareigūnai pamatė vyrą. Tai buvo 41-erių Baltarusijos pilietis, turintis šios sodybos nuosavybės teisę.

VSAT nuotr./Bylos įkalčiai
VSAT nuotr./Bylos įkalčiai

Jis turėjo du nešulius. Pasieniečių akivaizdoje vieną jų baltarusis įmetė į sodybos šulinį, o kitą sparčiu žingsniu panešėjęs padėjo už namo.

Manoma, kad taip jis bandė atsikratyti įkalčių vengdamas, kad krovinys nepatektų į patruliuojančių VSAT pareigūnų rankas.

Pasiėmę ilgą kartį pasieniečiai iš šulinio ištraukė polietilenu apvyniotą paketą, kuriame buvo cigaretės. Už namo pasieniečiai rado krepšį, kuris buvo pilnas rūkalų. Iš viso aptikta 1 000 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

VSAT nuotr./Bylos įkalčiai
VSAT nuotr./Bylos įkalčiai

Baltarusis pasieniečiams aiškino, kad cigaretės yra ne jo.

Vietovę patikrino VSAT kinologas su tarnybiniu šunimi. Daugiau asmenų ir daiktų neaptikta, valstybės sienos pažeidimų nenustatyta.

VSAT nuotr./Bylos įkalčiai
VSAT nuotr./Bylos įkalčiai

Baltarusijos piliečiui dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo ir laikymo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėta administracinės bylos teisena. Teismas jam skirs baudą nuo 5 200 iki 6 000 eurų.

Įteikę šaukimą atvykti į Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmus, kur bus nagrinėjama ši byla, pasieniečiai vyrą paleido. Cigaretes jie parsivežė į A.Barausko pasienio užkardą.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:30
01:16
01:39

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min