TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pareigūnai – prieš smurtą ir patyčias mokyklose

Smurtas
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Smurtas
Šaltinis: 15min
0
A A

Smurtas ir patyčios tarp vaikų bei jaunimo tapo aktualiausia problema. Šiuo metu kiekvienoje mokykloje tarp mokinių vyksta įvairaus pobūdžio patyčių, kurios neretai išauga į smurto protrūkius.

Kaip praneša Policijos departamentas, nukentėjusieji ne visais atvejais apie tai praneša savo tėvams ar globėjams. Ne visada informacija apie smurtą pasiekia ir policiją. Svarbiausia – neslėpti smurto atvejų, ieškoti efektyvesnių būdų, kaip šią skaudžią problemą spręsti. Juk niekas neturi teisės iš žmogaus tyčiotis ar smurtauti. Sustabdyti tolesnį šios negatyvios  veiklos plitimą galime tik visi bendrai sutelkę jėgas.

2010 metų vasario mėnesio 22–24 dienomis Šiaulių rajono policija pradėjo vykdyti akciją prieš smurtą ir patyčias Šiaulių rajono mokyklose. Akcijos metu buvo aplankytos rajono mokyklos, ten vyko susitikimai su Šiaulių rajono policijos komisariato pareigūnais.

Policijos duomenimis, nuo šių metų pradžios Šiaulių rajone užregistruoti net 3 įvykiai dėl smurto, pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas. Policijos pareigūnai ragino vaikus, jaunuolius, besirengiančius tapti skriaudikais, pirmiausia gerai pagalvoti, kokios bus pasekmės.

Plačiau apie teisinę pusę, gresiančią atsakomybę pasakojo Šiaulių rajono apylinkės prokuratūros prokurorės. Jos konsultavo teisės klausimais ne tik pačius vaikus, bet ir susitikimuose dalyvavusius mokytojus, mokyklų socialinius darbuotojus bei vaikų tėvus. Noriai į mokyklų susitikimus vyko policijos pareigūnų pakviesti Šiaulių rajono savivaldybės bei Šiaulių rajono ir miesto pataisos inspekcijos darbuotojai. Pataisos inspekcijos pareigūnas supažindino vaikus su bausmėmis, jų rūšimis, pateikė ne vieną pavyzdį, kaip dėl menkiausio sumušimo ar net pastūmimo, gresia atsakomybė dėl kurios galima patekti į pataisos namus.

Policijos vykdomą akciją noriai rėmė ir į mokyklas vyko katalikų bažnyčios dvasininkai: Šiaulių vice - Dekanas - Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios klebonas Saulius Paliūnas bei Bazilionų ir Aukštelkės Šv. Bazilijaus Didžiojo bažnyčios klebonas Stanislovas. Mokiniai ypač įdėmiai klausėsi klebonų patarimų, pamokymų bei padrąsinančių žodžių. Pastebimai vis dažniau bažnyčia tampa viena iš jungiančių grandžių tarp policijos ir visuomenės, padedanti perteikti šiam laikotarpiui aktualią informaciją.

Susitikimų pabaigoje buvo demonstruojamas prevencinis filmas „Kaltė", kuriame parodomi mokinių tarpusavio santykiai, atskleidžiamos priežastys, dėl kurių paauglys pats nebeįstengia apsiginti  ir tampa auka. Vaizdžiai parodoma, kad mokyklose dėl egzistuojamo fizinio ar psichologinio smurto moksleivis nėra apsaugotas nuo bendraamžių agresijos ir žiaurumo. Policijos vykdomos akcijos tematika giliai sudomino susitikimuose dalyvavusį jaunimą, o ypač vykusių pokalbių ir diskusijų apibendrinimui pademonstruotas  filmas, kurį visi mokiniai žiūrėjo su dideliu susidomėjimu, kiekvienas su savo mintimis ir išgyvenimais. Mokytojai, klasių auklėtojai pažadėjo šią aktualią temą smulkiau pagvildenti klasių susirinkimuose ir plačiau aptarti policijos demonstruotą filmą „Kaltė".

Šiaulių rajono policijos inicijuotos akcijos tikslas – tobulinti policijos ir visuomenės glaudesnį bendradarbiavimą, kad būtų pasiektas efektyvesnis fizinio ar psichologinio smurto problemos sprendimas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min