Dabar populiaru
15min ŽIŪRĖK
Publikuota: 2015 sausio 21d. 11:41

Pareigūnai pripažįsta buvę bejėgiai užkirsti kelią drastiškam panevėžiečio susisprogdinimui

Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Panevėžyje sprogo automobilis „Fiat Bravo“.

Baigtas tarnybinis patikrinimas dėl Panevėžio policijos pareigūnų veiksmų. Tyrimo išvados esmė: policija ką galėjo, tą padarė, todėl bausti pareigūnų nėra už ką. Gruodžio pradžioje Panevėžyje sprogo automobilis „Fiat Bravo“. Įtariamojo Aurelijaus Buinicko auka tapusi Birutės S. prieš kelias dienas iki kraupaus įvykio kreipėsi į Panevėžio policiją pranešdama, kad ją persekioja buvęs draugas.

Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Imuniteto valdyba baigė tarnybinį patikrinimą dėl Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų veiksmų, reaguojant į galimas grėsmes Panevėžyje, kuomet pilietis Aurelijus Buinickas automobilyje susprogdino buvusią draugę ir save.

Vertinant Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjos veiksmus tarnybinės atsakomybės aspektu konstatuotina, kad pareigūnė, reaguodama į gautą pranešimą apie galimus grasinimus, atliko savo pareigas vadovaudamasi įstatymuose įtvirtintomis nuostatomis ir teisės aktų reikalavimų nepažeidė.

Iš surinktos medžiagos matyti, kad tyrėja, siekdama nustatyti realias ar galimas grėsmes, susiklosčiusioje situacijoje maksimaliai išnaudojo visas galimybes grėsmėms įžvelgti ir joms nustatyti, tačiau nenustačiusi tokių grėsmių, neturėjo pagrindo pradėti ikiteisminį tyrimą ir sulaikyti asmenį, ar taikyti jam kitokio poveikio priemones, numatytas įstatymuose. Atsižvelgiant į tai, traukti tyrėją tarnybinėn atsakomybėn nėra pagrindo.

Tyrėja susiklosčiusioje situacijoje maksimaliai išnaudojo visas galimybes grėsmėms įžvelgti ir joms nustatyti, tačiau nenustačiusi tokių grėsmių, neturėjo pagrindo sulaikyti asmenį.

Šio tarnybinio patikrinimo metu padarytos išvados, kad policijos pareigūnai savo tarnybines pareigas atliko įstatymo rėmuose ir tarnybos drausmės pažeidimų nepadarė, iš esmės neišsprendžia susidariusios problemos, užtikrinant nukentėjusiųjų apsaugą nuo grasintojų ar smurtautojų. Šiuo metu policijos pareigūnai pradinėje tyrimo stadijoje (nepradėjus ikiteisminio tyrimo) neatlieka rizikos vertinimo, kuris padėtų nustatyti, koks pavojaus sveikatai ar gyvybei laipsnis konkrečiu atveju yra besikreipiančiajam pagalbos į policiją asmeniui (nukentėjusiajam). Pagal dabartinį teisinį reglamentavimą ir suformuotą praktiką, policijos pareigūnas sprendimą dėl tolimesnių veiksmų priima tik vadovaudamasis savo teisine sąmone ir subjektyviu aplinkybių (grėsmės) vertinimu, pažymima Policijos departamento trečiadienį paviešintam pranešime.

Atsižvelgiant į tai, priimtas sprendimas sudaryti tarpžinybinę komisiją, į kurios sudėtį įtraukti Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos padalinių (tarp jų ir psichologų), Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir socialinių partnerių atstovus bei parengti rizikos laipsnio (pavojaus sveikatai ar gyvybei) nustatymo tvarkos aprašą, kuriame būtų nustatyti pavojaus sveikatai ar gyvybei įvertinimo kriterijai, tolesnės procedūros, siekiant apsaugoti nukentėjusįjį, taip pat įtvirtintas tokio pobūdžio medžiagų tyrimo (nepradėjus ikiteisminio tyrimo) prioritetas.

Ikiteisminis tyrimas dėl šio įvykio toliau tęsiamas Lietuvos kriminalinės policijos biure.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min