Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 12d. 12:20

Kauno pareigūnai nustatė daugybę pažeidimų pardavinėjant alkoholį naktimis

Alkoholis
„Scanpix“ nuotr. / Alkoholis

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Žaliakalnio policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Eigulių policijos nuovados pareigūnai nuo 22 val. tikrino, kaip viešojo maitinimo įmonės, prekiaujančios alkoholiniais gėrimais, laikosi įstatymų nustatytų apribojimų. Po 22 val. alkoholiniai gėrimai gali būti parduodami vartoti vietoje, nesuteikiant teisės prekiauti alkoholiniais gėrimais išsinešimui.

Patikrinimo metu nustatyta, kad tikrintos viešojo maitinimo įmonės nesilaiko Alkoholio kontrolės įstatymo nustatytų apribojimų. Po 22 val. jas užplūsta ne tik praeiviai, bet ir automobilius vairuojantys asmenys, kurie net nesiruošia vartoti alkoholinių gėrimų vietoje bet perka juos išsinešimui. Įmonės viešojo maitinimo vietoje prekiavo alkoholiniais gėrimais, kurie buvo parduoti akivaizdžiai išsinešimui, nesiėmė visų galimų veiksmų užtikrinti įstatyme numatytos pareigos vykdymo.

Didmeninės ir mažmeninės prekybos alkoholio produktais licencijavimo taisyklėse nustatyta, kad licencijų turėtojai privalo laikytis Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo ir kitų įstatymų, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų, šių taisyklių, kitų teisės aktų, reglamentuojančių prekybos alkoholio produktais tvarką.

Akcentuotina, kad alkoholio produktai priskiriami specialiesiems gaminiams, kurių apskaitai, gamybai, įvežimui, importui, eksportui, prekybai ir vartojimu pagal Alkoholio kontrolės įstatymą ir kitus įstatymus bei teisės aktus taikomas ypatingas valstybinio reglamentavimo režimas, todėl alkoholio verslas yra licencijuojama veikla. Tokia licencijuojama veikla turi būti vykdoma itin atsakingai.

Už Alkoholio kontrolės įstatymo 18 str. 3 d. 11 p. pažeidimą įmonės baudžiamos nuo 500 litų iki 2000 litų.

Vaizdo medžiaga:

VIDEO: Kaunas

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min