Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gruodžio 17d. 08:57

Pareigūnams įkliuvo 42 pastatus Klaipėdoje apterlioję vaikinai

Klaipėdoje pareigūnams įkliuvo keturi jaunuoliai, terlioję pastatų sienas.
Klaipėdos apskrities VPK nuotr. / Klaipėdoje pareigūnams įkliuvo keturi jaunuoliai, terlioję pastatų sienas.

Klaipėdoje į teisiamųjų suolą sės keturi pastatus dažais terlioję vaikinai. Vienam teks atsakyti net už 42 terliones.

Dėl 42-jų apgadintų pastatų bei kitokių objektų, tarp kurių yra ir į Kultūros paveldo objektų sąrašą įtrauktos Eduardo Balsio menų gimnazijos pastatas, tiltas per Smeltalės upelį, įtarimai pareikšti keturiems jaunuoliams. Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad šie vaikinai nusikaltimus vykdė apie dvejus metus ( 2014 – 2015 metais) įvairiu paros metu.

Įtariamųjų namuose atliktų kratų metu rasti bei paimti purškiamų dažų balionėliai, kompiuteriai, kuriuose rasta nuotraukų su jaunuolių „žygdarbiais“, sąsiuviniai bei atskiri lapai, kuriuose esantys piešiniai atitinka  įvykio vietose aptiktų piešinių ir užrašų braižą.

Klaipėdos apskrities VPK nuotr./Jaunuoliai darkė pastatų fasadus įvairiose Klaipėdos vietose
Klaipėdos apskrities VPK nuotr./Jaunuoliai darkė pastatų fasadus įvairiose Klaipėdos vietose

Nustatyta, jog buvo įvykdytos 56 nusikalstamos turto sugadinimo ir viešosios tvarkos pažeidimo veikos, dauguma jų įvykdytos veikiant bendrininkų grupėje. Nusikaltimų padarymo metu įtariamieji buvo 16-17 metų. Vienam iš vaikinų inkriminuojamos net 42 nusikalstamos veikos, jo bendrininkui – 22, dar dviem jaunuoliams – po 2 nusikalstamas veikas.

VIDEO: Klaipėdoje sučiupti pastatų terliotojai

Vaikinai anksčiau neteisti, ikiteisminio tyrimo metu jie savo kaltę pripažino visiškai, ikiteisminis tyrimas baigtas surašant kaltinamąjį aktą.

Teisės aktai už turto sunaikinimą ar sugadinimą baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 5 metų, už viešosios tvarkos pažeidimą baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 2 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min