Dabar populiaru
Publikuota: 2015 lapkričio 24d. 23:46

Pareigūnė kaltinama nuslėpusi nepilnamečio nuteistojo grupinį seksualinį prievartavimą

Kauno apylinkės teisme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Lolita Vildžiūnienė Kauno apylinkės teisme

Lapkričio 24 dieną Kauno apylinkės teisme vėl buvo nagrinėjama išskirtinė byla: teisiamųjų suole – Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos kriminalinės žvalgybos vyriausioji specialistė Lolita Vildžiūnienė. Moteris kaltinama neatlikusi savo pareigų ir galimai nuslėpusį sunkų nusikaltimą – nepilnamečio pataisos namų gyventojo grupinį seksualinį prievartavimą.

L.Vildžiūnienė kaltinama neatlikusi savo, kaip Kriminalinės žvalgybos skyriaus viršininko bei ikiteisminio tyrimo pareigūno, pareigų, kai pernai vasarą buvo komandiruota į Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorių-pataisos namus.

Kaltinimo esmė – nuslėptas sunkus nusikaltimas: grupinis seksualinis vieno šioje įstaigoje kalėjusio nepilnamečio prievartavimas, apie kurį jis papasakojo psichologei.

Iš psichologės sužinojusi apie galimą prievartavimo faktą bei pasikalbėjusi su nukentėjusiu nepilnamečiu, L.Vildžiūnienė, įtariama, nurodė psichologei ir Sveikatos priežiūros tarnybos darbuotojoms neįtraukti minėto pranešimo į jokią apskaitą bei apie įvykį nepranešė įstaigos vadovui.

Kaltinimo esmė – nuslėptas sunkus nusikaltimas: grupinis seksualinis vieno šioje įstaigoje kalėjusio nepilnamečio prievartavimas, apie kurį jis papasakojo psichologei.

Kiek vėliau, izoliavusi nukentėjusį nepilnametį nuo kitų nuteistųjų, tai yra, perkėlusį jį į Sveikatos priežiūros tarnybos palatą, kaltinamoji išėjo atostogų. Tačiau praėjus mėnesiui nuo tariamo seksualinio prievartavimo fakto, istorija išlindo į dienos šviesą, kai apie panašų įvykį pranešė kitas šioje įstaigoje kalintis nepilnametis. Tai, kad istorijos būta ne vienos, paaiškėjo po to, kai liudytojai ėmė pasakoti apie du skirtingus įvykius. L.Vildžiūnienę tuomet pavadavęs kolega inicijavo ikiteisminį tyrimą.

Taigi laiku neprasidėjęs ikiteisminis tyrimas įstrigo. Pati L.Vildžiūnienė atsidūrė teisiamųjų suole. Ji kaltės nepripažįsta. Kaltinamajai gintis teisme padeda du advokatai: oficialusis ir šešėlinis – jos vyras Tomas Vildžiūnas, tyliai stebintis procesą teismo salės kamputyje.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Kauno apylinkės teisme
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Lolita Vildžiūnienė

Spalio 6 dieną vykusio teismo posėdžio metu paaiškėjo, kad šios bylos nagrinėjimas gali užtrukti: kaltinamoji skundė bei bandė nušalinti ne tik prokurorą, bet ir teisėją, prie bylos medžiagos prašė prijungti ne vieną su ja nesusijusį dokumentą, teigė nesusipažinusi su kaltinamuoju aktu. Tuomet bylos nagrinėjimą buvo nuspręsta atidėti.

Kitas posėdis įvyko lapkričio 24 dieną, bet mažai kas pakito: kaltinamoji ir vėl teismui pateikė šūsnį prašymų bei pranešimų. Didžioji dalis jų buvo atmesti.

Nukentėjusysis į teismo posėdžių salę atvesdintas su atrankiais. Nors jis lygtinai anksčiau laiko buvo paleistas iš Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus-pataisos namų, šiuo metu vėl atlieka bausmę už naują nusikaltimą – tik kitoje šalies įkalinimo įstaigoje. Jam kalėti liko iki kitų metų kovo mėnesio. Vaikinas jau yra sulaukęs pilnametystės. 

„Prašau uždaro posėdžio. Nes jei žiniasklaida paviešins mano nuotraukas, su manimi gali susidoroti kiti kaliniai“, – prašymą motyvavo nukentėjusysis.

Kaltinamoji, pareiškusi, kad taip pat dirba pataisos namuose, pageidavo viešo posėdžio. Teisėjas Bronius Varsackis nusprendė, jog uždara bus tik nukentėjusiojo apklausa.

L.Vildžiūnienė nuo pareigų nenušalinta. Teismo posėdžiuose ji dalyvauja darbo metu.

Antradienio posėdžio metu vienas po kito buvo nagrinėjami kaltinamosios pareikšti prašymai bei pareiškimai. 

Nukentėjusysis prašė prie baudžiamosios bylos prijungti civilinį ieškinį, kuriuo reikalauja civilinės žalos atlyginimo – 100 000 eurų.

Prašymą pateikė ir nukentėjusysis: vaikinas prašė prie baudžiamosios bylos prijungti civilinį ieškinį, kuriuo reikalauja civilinės žalos atlyginimo – 100 000 eurų. Atsakovais nurodyti L.Vildžiūnienė bei Lietuvos valstybė.

Kadangi teismas sutiko prijungti civilinį ieškinį, bus sprendžiama, kuri institucija ar įstaiga atstovaus byloje valstybei. Po šio teisėjo sprendimo, L.Vildžiūnienės advokatas paprašė pertraukos – pasirengti gynybai.

Atsižvelgdamas į šias aplinkybes, teismas bylos nagrinėjimą atidėjo. Kitas posėdis įvyks gruodžio 14 dieną.

„Kadangi ši byla susijusi su nepilnamečio seksualiniu prievartavimu, daugiau aplinkybių atskleisti negaliu. Paraleliai vyksta ir seksualinio prievartavimo ikiteisminis tyrimas. Tačiau jis – juoda dėmė, stringa. Ir dėl to kalta kaltinamoji šioje byloje – L.Vildžiūnienė. Jei ji būtų iškart pranešusi apie iš psichologės išgirstą prievartavimo faktą, ikiteisminis tyrimas būtų prasidėjęs nedelsiant. Ir pareigūnai būtų galėję sekti karštais pėdsakais“, – teigė prokuroras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie 15min