Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pareigūno vardą pažeminęs Sigitas Šostakas atleistas iš policijos sistemos

Sigitas Šostakas
15min.lt nuotr. / Sigitas Šostakas
Šaltinis: 15min
0
A A

2011 m. kovo 3 d. einantis policijos generalinio komisaro pareigas V. Telyčėnas patvirtino tarnybinio patikrinimo išvadą dėl neblaivaus policijos pareigūno S. Šostako dalyvavimo eismo įvykyje, dėl ko žuvo 3 žmonės.

S. Šostako atlikti veiksmai – alkoholio vartojimas ir automobilio vairavimas bei elgesys eismo įvykio vietoje, kuomet prašė kitų asmenų už jį papūsti į alkoholio kiekio matuoklį, įrodo, kad jis veikė sąmoningai ir suprato savo veiksmų neteisėtumą. Tokie S. Šostako veiksmai įvertintini kaip tyčiniai. S. Šostako atlikti veiksmai turėjo neigiamos įtakos policijos sistemos įvaizdžiui ir prieštaravo Policijos pareigūnų etikos kodekse įtvirtintoms taisyklėms.

S. Šostakas savo veiksmais sulaužė duotą priesaiką, parodė nepagarbą Lietuvos Respublikos įstatymams, sumenkino valstybės institucijos – policijos autoritetą. S.Šostakas savo veiksmais pažemio policijos pareigūno vardą.

Vilniaus apskr. VPK viršininko įsakymu nuo 2011-03-04 S.Šostakas atleistas iš vidaus tarnybos už pareigūno vardo pažeminimą.

Tarnybinio patikrinimo metu konstatuota, kad Vilniaus apskr. VPK vadovai ir Vilniaus apskr. VPK Trakų r. PK vadovai ėmėsi veiksmų stiprinant pavaldžių pareigūnų tarnybos drausmę, tačiau S. Šostako sukelto eismo įvykio aplinkybės leidžia daryti išvadą, kad tokį S. Šostako elgesį lėmė netinkamai organizuota Vilniaus apskr. VPK Trakų r. PK pareigūnų veiklos ir elgesio ne tarnybos metu kontrolė, taip pat prevencinių priemonių, nukreiptų į pareigūnų elgesį ne tarnybos metu, stoka. Tarnybinio patikrinimo metu konstatuota, kad Vilniaus apskr. VPK Trakų r. PK pareigūnų kontrolės intensyvumas buvo nepakankamas kokybiškai ir tinkamai veiklai ir pareigūnų elgesiui ne tarnybos metu užtikrinti.

Atsižvelgiant į netinkamai organizuotą Vilniaus apskr. VPK Trakų r. PK pareigūnų veiklos kontrolę, Vilniaus apskr. VPK viršininkas K. Lančinskas įpareigotas sugriežtinti pareigūnų kontrolę tiek tarnybos, tiek ne tarnybos metu.

Vilniaus apskr. VPK Trakų viršininko N. Šiaulio tarnybinės atsakomybės klausimas nebuvo nagrinėjamas, nes nuo 2011-02-28 pareigūnas perkeltas į kitas pareigas. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min